Proč se ještě nezrušilo označení „rozvedený“?

Vždyť rozvedený = svobodný, někteří třeba i se závazky, ale už svobodný.
Doplňuji:
mowla, církev mne nezajímá a církevním dogmatem se neřídím. Řídím se legislativou ČR a ne církví, to rovnou nadhoď Šárii. Jsem neznaboh, čertovo dítko, ateista, nekřesťan a nevěřící pes.

Nejlepší odpověď
anonym

Podle některých věrouk (např. křesťanské) rozvod není ani zdaleka tak jednoduchý, jako podle civilního práva – takže např. většina rozvedených už nemůže uzavřít (další) sňatek podle církevního práva. Tedy mají jiný právní statut, než „svobodná/ý“.
Doplňuji:
V tom případě ber „označení“ rozvedená/ý jako varování pro hypotetické další partnery dotyčné/ho – už má jedno (nejméně) martyrium za sebou… ;-D

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že by to mohlo pramenit z toho, že manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost

Rozvedený jedinec, který není schopen se sám živit, může žádat od bývalého partnera, aby mu přispíval na přiměřenou výživu podle svých schopností, možností a majetkových poměrů.

http://capz-esprit.sweb.cz/pris­pevky/dokumen­ty/prav_vyzivo­vaci_povinnos­t.html

Z hlediska jazykového svobodný = stav toho, který neni ve stavu manželském, nevázaný manželstvím.

Rozvedený právně zbavený částí některých povinností a práv plynoucích z manželství; rozloučený.

Ale i rozvedený je svobodný,. ale slovo má trochu jiný význam – nevázaný, neomezený, zvl. podmínkami, volný.

TBeru rozdíl mezi pojmy svobodný a rozvedený svobodný. – právně, úředně. Myslím si, že to, co bylo v minulosti, platí i v jiné oblasti. Minulost nelze vymazat … Možná je to i jistá ochrana třeba proti sňatkovým podvodníkům či podvodnicím.

quentos

protože má více významů, rozvedený může být třeba i dialog ;{)>

anonym

A proč by se rušit mělo? Odpovídá stav skutečnosti? Tak potom je to v pořádku.
Upřímně vzato podvědomí jinak reaguje na informaci, že jednám s člověkem svobodným, ovdovělým nebo rozvedeným. V případě rozvedeného je jasné, že tenhle člověk udělal nedobrou zkušenost s manželstvím, nebo jeho partner s ním.

casey

Ocko mas sice pravdu, ale na druhou stranu, snad kazdy clovek ve veku, kdy uz by mohl byt rozvedeny ma nejakou zkusenost s partnerstvim, ktere se od manzelstvi nijak nelisi. Tudiz ten, kdo se rozvedl, ma oproti tem, kteri se nesezdali urcity handicap, jak ty rikas podvedomi reaguje jinak. A pritom vsichni jsme prodelali stejnou zkusenost.
Na druhou stranu se take da rici, ze jestli nekdo v urcitem veku je stale svobodny, je to taky urcity signal.