Michal Kole

Proč se důchodcům srhává exekuční srážky z důchodů ?

Když defakto se to sráží z peněz nás všech co jsme zamětnanci či OSVČ a platíme sociální pojištění ?

Když se člověk nad tím více zamyslí tak defakto stát, ze státních peněz platí soukromým věřitelům.

Nejlepší odpověď
anonym

Všichni pracující si na důchod vydělali celoživotními srážkami z příjmu. Důchodci,kteří mají dluhy a nemají jiný příjem se proto sráží splátky z jejich stávajícího příjmu, tedy z důchodu. Moje přítelkyně dlouhodobě marodí a splátky jí strhávají z nemocenské.

Další odpovědi
anonym

Milý Koleso, Ty si neplatíš nic. Jsi klasická vyžírka, která nás stojí peníze – a při tom bys makat mohl. To, že někdo pobírá důchod, ho nezbavuje platit svoje splatné závazky. A pokud na ně nemá, tak nastoupí exekuce. A fůra důchodců dluží za nesmysly a nebo je dohání neplacení pojistného či daní.
Závěrem: myslíš, že nás baví Tě živit? Nebaví. A věz, že dlouho už invalidku 3. stupně brát nebudeš!

Emma.Mannova

V dnešnej dobe by sme mali byť pripravení na všetko.Ja som radšej poistila svojich rodičov aby sa im takéto veci nemohli stať, keby sa náhodou dostali do existenčných problémov .Dostali sme odporúčanie na jednu firmu ktorá pomáha s podobnými prípadmi.Je to hrozné dostať do dlhov a problémov aj keď celý život platiíš ako máš. Vyriešili sme to na základe práví ochrany majetku www.pravniochra­namajetku.cz. Ak by nikto chcel poradiť tak nech sa mi ozve na mail a možem poradiť.Človek si nikdy nie je istý a preto by mal byť o krok napred. emma.mannova@seznam.cz