jsemzvedavy

Proč se dle el. diagramů při diagnostice chyby má měřit el. odpor a nestačí měřit např. protékající napětí či proud?

Pokud vím, přece dle Ohmova zákona souvisí proud i napětí s tím. Tak co tam znamená ten odpor? Děkuji
Příklad The blue and white resistance should be between 77 and 85 ohms. Whilst in general the white wire to ground should provide you with a resistance of between 360 to 490 ohms.

Odpovědi
Hlada

Záleží na tom, jaká chyba se má najít. Podle toho se zvolí nejjednodušší metoda. Z hlediska servisu je měření proudu nepohodlné, protože se obvod musí rozpojit. Chtělo by to vědět konkrétní situaci.

elkon

Napětí neprotéká, protéká proud. Více o Ohmovu zákonu zde. https://slide­player.cz/sli­de/15470769/