SEmperor06

Proč po výměně grafické karty mám černý monitor?

když jsem vyměnil grafickou kartu za lepší invidii tak se mi nechce spustit monitor čím to je?

Odpovědi
cochee

Problém bude v ovladačích, které jsou ke staré kartě a s novou si nerozumí. Vrať zpátky starou kartu, odeber ovladače, pro jistoru změň rozlišení na nějaké nízké, třeba 800*600 bodů. Pc vypni a vyměň karty. Po startu by se nová karta měla chytnout. Nezapomeň také na napájení, silnější karty na sobě mají konektor na posílení napájení, protože energie dodávaná přes zásuvný slot nestačí, zapoj do toho konektoru příslušný kabel ze zdroje.

anonym

výkonější grafiky potřebují i vydatnější napájení. Nestačí je jen zasunout do slotu datové sběrnice je třeba k nim připojit i zvláštní napájení přímo ze zdroje.