MB19

Proč po kopírování VHS na DVD zůstává disk prázdný?

Zdravím,

snažíme se zkopírovat domácí VHS kazetu na prázdný DVD-R disk.

Máme VHS/DVD rekordér, který by to měl umožňovat, s jednoduchým návodem – v 5 bodech screenshot: http://i.imgur­.com/sjCgdqF.jpg

Je to vše jednoduché, není tam moc co udělat špatně, po bodu 4 tlačítko rec na rekordéru červeně svítí (nahrává), po ukončení tlačítkem STOP na videu chvíli probíhá update disku a tím to končí. Po vysunutí DVD disku z rekordéru však PC ani DVD rekordér nic nepřehrají a disk označují za prázdný (v PC vidím nahráno 0B) – nějaká rada? Zkoušeli jsme více DVD disků, nahrávat z jiné vhs kazety i místo režimu SP např. LP, ale pořád to samé.

Odpovědi
led

Vzhľadom na neuvedenie konkrétneho typu, môžem odpovedať len všeobecne
1 – Záznam sa najprv na príkaz kopírovať ukladá do virtuálnej pracovnej pamäti, alebo na flash pamäť, pokiaľ nenahrávate na HDD
2 – po skopírovaní, stiahnutí záznamu sa na ďalší príkaz napríklad „uzavřít disk“ sa tento záznam prenáša z pamäti na disk pomocou napaľovacieho laseru na diskový kotúč. Poznáte to podľa zvuku roztočenia kotúča do vyšších obrátok, ktoré postupne klesajú, až sa záznam do kotúča „napáli“ a disk sa prestane točiť.
Ukončenie napaľovania sa väčšinou oznámi vysunutím kotúča zo zásuvky zariadenia.

Kura

Vložte DVD zpět a v nastavení najděte ukončení nebo uzavření disku. To bude trvat pár minut a potom se bude DVD chovat jako DVD s filmem, nepůjde ale na něj již nic přidat.