zjentek

Proč PC po odpojení od zdroje energie je vždy zpočátku jeho následného spuštění mnohem hlučnější než obvykle?

Asi větráky chvíli jedou na plný otáčky, ale pokud se komp vypne a od sítě se neodpojí nebo pokud nevypnou proud, neděje se to.

Nejlepší odpověď
Dochy

Řídící obvody zkrátka pro jistotu pustí větráky na plný pecky než zjistí, která bije a jestli je vše OK.

Další odpovědi
Edison

To bude tím, že některé obvody, zejména ty napájecí, včetně řízení otáček, jsou stále pod napětím. Pokud se i tyto obvody restartují, dochází k iniciaci i těchto obvodů. Ještě může záležet na tom, jak vlastně PC vypínáš. Jestli do spánku, hybernace, vypnutí, nebo úplné odpojení od napájení. Každý ten režim funguje prostě jinak.