Ametyst

Proč panuje hysterie kolem Twitteru?

Jako by aktivisté chtěli Elona Muska odstavit od vlastnického rozhodování.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To nevím, doposud to šlo mimo mě. Vlastně toto je první echo, které ohledně věci mám. (Pro mě jako pro osobu už zůstal jen Telegram a to jen proto, že je mimo dosah západu).

Každopádně je to VELICE zajímavé. NAJEDNOU se Twitter vydává za „ostrov svobody“. Když pod trapnou záminkoublokli Trumpa (a přitom ponechali účet TALIBANU!), bylo to v pohodě, žádný problém. Když Twitter jako jeden z prvních (možná ze socsítí i PRVNÍ!) začal LHÁT ohledně kauzy Bidden, bylo to v pohodě, nikoho to netankovalo. A teď zčista jasna furóre? :o

V Emerice se asi k něčemu schyluje. Nenápadnému, ale VÝZNAMNÉMU. Je to jen předtucha, ale indicií k ní mám dost. Že by „výměna stráží“? Už jen jak Mark Cukrouš „podrazil“ americký establishment tím, jak provalil jeho lži, podvody, machinace a vůbec zločiny v kauze Bidden bylo pro mě až šokujícně nečekané. :o

Jisté je jedno, NĚCO se MUSÍ stát. Amerika je těsně před kolapsem, v zemi je GIGANTICKÉ množství prakticky nemajetných bezďáků či lidí na hranici bídy a s vyjímkou vojenskoprůmys­lového komplexu a pár dalších odvětví (především z primárního sektoru) tam ekonomika schází na úbytě. Věčně se na outsourcing NEDÁ spoléhat (zásadní zdroj příjmů USA – vycucávání JINÝCH!) a jestli to nemá špatně skončit, tak se MUSÍ něco udělat. Řešení jako „energetická krize“ v Evropě jsou jen ad hoc plácnutím do vody, pouhé DOČASNÉ a krátkodobé oddálení NEVYHNUTELNÉHO, které (POKUD se něco ZÁSADNÍHO nezmění) již tluče na dveře. :(

Každopádně „nový vítr“ do plachet je západu (nejen Americe) NUTNĚ třeba, protože stávající systém/pořádky jsou neudržitelné a pokud se budou prosazovat čím dál tím tvrději a nesmlouvavěji (jako např. u nás), povede to jen k radikalizaci a NEDEJBOŽE k dalšímu „výstřelu z Aurory“!! A to by žádný rozumný člověk NEMĚL CHTÍT! Můj názor.

Další odpovědi
Dvorní šašek

Levice ztrácí svůj monopol na velké platformě. Vzhledem k tomu, že mediální prostředí je v mainstreamu nakloněno nalevo, i standardní prodej/nákup Twitteru je ohrožení demokracie, přitom kapitalismus není prostředí pro demokracii, ale dravé prostředí byznysu, kde platí, kdo dá víc, má. A to levice těžko snáší.

elkon

Nevím, nesleduji ani nepoužívám Twitter.

Pepa25

V normální firmě majitel nezasahuje přímo do činnosti, navíc mimo stanovená pravidla. To je jako kdyby Babiš diktoval, jak mají jeho novináři v Mladé frontě psát.

Emefej

Nepoužívám, žádné hysterie jsem si nevšiml.

aliendrone

Pepa25>>> Nemohu uvěřit, žes něco takového chlape napsal a myslel to VÁŽNĚ. Nejde spíš jen o „nenápadné připomenutí“ toho, že Babiš využívá své tiskové impérium pro vlastní účely? Nebo tak něco? :o

NORMÁLNÍ majitel se o své firmy STARÁ, tedy ZASAHUJE do jejich činnosti v potřebném rozsahu a to v SOULADU s jeho záměry. Nekupoval by mediální agenturu proto, že „se nudí“ a ona ho „ani nezajímá“, kupuje ji za nějakým účelem. A ten někdy nemusí být ani vlastní přímý peněžní zisk, jsou i jiná aktiva, než peníze na účtech, to jistě víš. A oblast PR…, no ukaž mi nějakou větší firmu, která nemá PR oddělení. A MF je rovnou mediální agentura, ta zmákne takovou práci, kterou ani všechna PR oddělení jeho firem dohromandy nezvládnou. ;) :)
Co to znamená ta „stanovená pravidla“? Pravidla přeci určuje ve firmě v nejvyšší instanci majitel, od toho je majitelem.

Ale jinak díky za připomenutí, myslím, že zde většina lidí výše zmíněné VÍ a ti, pro které je to novinka (a JSOU zde takoví), eh, co s nimi… Dneska budou kývat tobě, zítra zase někomu jinému a i kdyby ne, tak soudím, že je NAD jejich možnosti chápat dosah tebou „připomenuté maličkosti“. ;) :)

Pepa25

Velmi jednoduchý příklad: myslíte, že Petr Kellner (dokud žil) rozhodoval o jednotlivých úvěrech PPF Banky jako chce Must rozhodovat komu blokovat a komu ne účet?

Dvorní šašek

Btw a srovnávat MF a Twitter je za mě naprosto mimo mísu, když se jedná o zcela jiný chatakter prostředku.

Dvorní šašek

Pepa: Koho chleba jíš…doufám, že nejste tak naivní. Být majitelem mediálního domu je zcela legitimní, obsah jde v ruku v ruce v zájmu majitele. Twitter je soukromá společnost, majitel je odpovědný za její činnosti, PR. Proč by nemohl úkolovat své zaměstnance, pokud nebyl doposud spokojen s koncepcí sítě? Začněme apelovat na transparentnost, zapomeňme na utopii jménem objetivní médium, páč nic takového neexistuje. Kapitalismus je boj a konkurence, proč začínám mít pocit, že „liberálové“ začínají koketovat s marxismem a eliminací soukromého kapitálu? Kde jste, pravičáci?

Pepa25

Vláda ovládá média v Číně. To fakt u nás nechci. Na Západě se střet zájmů řeší.