Ivka3004

Proč opadává rybíz?

Rybíz červený ani nedozraje a kuličky spadnou na zem. Je už starý? Opakuje se každý rok. Je v zemi hned vedle borůvek. Půda je kyselá. Vše zaléváme. Sousedka měla před několika lety v té samé půdě tři keře rybízu, nestarali se o ně (chatová oblast) a keře byly obsypané. Ptáci ozobávají jen borůvky (už jsem zabezpečila), ale rybíz, malé kuličky, jsou na zemi. Hnojivo přidávám k tomu určené. Všem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Podle mně to určitě neni deštivým počasím a špatným opýlením. To by tam nebyly plody. Osobně se domnívám, že příčinou je sucho, nedostatek vláhy. Rybíz potřebuje poměrně dost vody k tvorbě plodů a k jejich dozrání. Pokud jsou v pořádku listy a nevykazují žádnou chorobu, tak to bude opravdu nedostatkem vody.

Další odpovědi
Hufnágl

Pravděpodobnou příčinou je deštivé počasí, při kterém jsou květy neopyleny, a druhý faktorem je vlhké místo. Rybíz, ale i angrešt potřebuje slunné místo. Věk s tím nesouhlasí.

Emefej

Málo vody, málo fosforu.