Proč obce rozsvěcují vánoční stromky zpravidla v 18 hodin?

Vždyť už by to šlo i v 17:00.

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych řekl, že okolo sedmnácté hodiny někteří lidé ještě přicházejí ze zaměstnání a tedy by neměli čas se zúčastnit.A v 18 ho­din je už dostatečná tma na to, aby vyniklo rozsvícení světel a různých světelných efektů a přitom to ještě není tolik, aby děti musely být doma v postýlkách.

Další odpovědi
Drap

U nás se rozsvěcuje v 16,30. Neni to u všech stejné. Záleží na tom, jak rozhodne obecní zastupitelstvo, nebo starosta.

Nykki

U nás se včera rozsvítil v 16:00 …

Katusa

Protože je taková tma, aby vynikla rozsvícená světla a případný ohňostroj, ale ještě není tak pozdě, aby tato noční procházka narušila denní harmonogram menších dětí.

briketka10

u nás se rozsvěcuje většinou až se setmí
bydlím na vesnicí je to jedle co zasadil
můj taťka a obec si ji přivlastnila nechává
na ní žárovky po celý rok a na vánoce je
pak rozsvítí, ale mě se to a ségře moc
nelíbí .. je to náš strom, ale obec to asi neví :(

anonym

tady to mají po setmění, neurčitý čas http://live.rty­ne.net/

anonym

Drap, taky píšu zpravidla.