uccello

Proč není garantována velikost úložného prostoru uvedená na obale či v reklamě?

Známe to všichni. Koupíte si např. paměťovku se 4GB prostoru a reálně máte 3,8. Nebo na mobilu mám vnitřní paměť papírově 1GB, reálně něco málo přes 700MB. Proč té kapacity trochu nepřidají, aby nakonec reálná byla totožná s propagovanou?
Doplňuji:
pro badiska: ale na kapacitě přece nemůžou nijak vydělat, zvlášť na pár mega. Nevím, co ta chybějící kapacita obsahuje, ale mohli by dát 4,2GB s tím, že uživateli se zobrazí 4GB.

Nejlepší odpověď
Hamon

Zalezi na pouzitych jednotkach. MB neni totez co MiB. A na to vyrobci hresi. Nic ti nebrani medium reklamovat.

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetlete-mi-z-jakeho-duvodu-jsou-skutecne-kapacity-pameti-vzdy-mensi-nez-kolik-udava-vyrobce

badisko

Proc davat vic …kdyz muzu dat nim a vydlem na tom stejne … …?…
Doplňuji:
vydelam ..:D