Smack

Proč není elektřina levná, aby sme mohli topit elektriktrický­mi kamny?

Elektřina.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Protože topení elektrickými kamny byl vždy ekonomický a ekologický nesmysl, který byl bohužel nějakou dobu podporován dotacemi a zvýhodněnými cenami energie.
Dnes už tam může topit jen naprostý blázen. Přitom předělání na tepelné čerpadlo je investice, která se vrátí VELMI RYCHLE …

Další odpovědi
Ametyst

Protože naše doba se vyznačuje globální chamtivostí.

Schluker

Protoze premenit teplo na elektrinu a zpet je postavene na hlavu.

elkon

Za to může propojení elektrosoustavy v celé Evropě.

plebs

Možná bude levnější až bude v každé rodině elektro auto a budeme cestovat elektro letadly a elektro lodí

Čecho_slovák

Já vytápím elektrickým kotlem 2+1, a nestěžuji si!

aliendrone

Asi takhle – protože vyrábíme elektřinu čím dál tím více a efektivněji (laciněji), tak je „logicky“ STÁLE DRAŽŠÍ. Tento nelogismus ale hravě vyřeší elektrodebilita, pak se vrátí vše do „normálu“, podle selského rozumu. Elektřiny bude MÁLO a proto BUDE EXTRÉMNĚ DRAHÁ. A nebudeš se muset divit, no. :D :D :D

Copak jsou ti lhostejné výše zisků globálního kapitálu a jím dotovaných eurohujerů, ekogreenšmejdů a dalšího lidského odpadu? Topit elektřinou, PCHE! :o

Dochy

Pepa25: Nebyl bych tak radikální. Topení elektřinou může mít smysl v opravdu dobře izolovaných domech, kde náklady na tepelné čerpadlo mohou výrazně převýšit cenu spotřebované „topné“ elektřiny v klasických topidlech.

Čecho_slovák

elkone, za to můžou ti, kteří od nás prodávají Západu energii za pocalunek.