Eglantine

Proč nemohou podnikatelé mít Tesco Clubcard?

http://www.club­card.cz/vseobec­ne-podminky-clenstvi.html

Ve druhém odstavci se píše: „Z Věrnostního programu jsou vyloučeny právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelé.“

Lamalam: Samozřejmě. Proč Tesco stanovilo takové pravidlo? Možná to zní jako hloupý dotaz, ale mě to vážně zajímá.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud se nad tím zamyslím, napadají mne tři důvody, proč podnikatele vyloučit…

  1. Tesco se nehodlá patlat s plnohodnotným daňovým dokladem, vystavuje pouze zjednodušený
  2. ClubCard slouží primárně k ´poznání´ daného kupujícího, ke sběru dat
  3. Tesco se prezentuje jako „retailové“ – aby ´obyčejní´ lidé měli pocit, že jsou prodejcem preferováni

První dva důvody má svou logiku, třetí je stejně marketingový, jako všechny ´clubkarty´…
😉
Ale je možné i to, že naprosto netuším…
______
Proč je možnost nakupovat v Macro omezena na podnikatelské subjekty považuju za jasné – prodej probíhá podle Obchodního zákoníku, kde jsou kupující podstatně méně chráněni, než by byli podle zákoníku Občanského…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Protože vydavatel té kartičky si tak stanovil pravidla.

Drap

To co napsala Lamalan je jednoznačné. Neni důvod dále o tom přemýšlet. Proč se na semaforech jezdí na zelenou? Proč to neni třeba modrá?
Tesco má k tomu své důvody. Jeden z nich může být i ten, že spousta drobnějších živnostníků v Tesscu nakupuje a zboží dále přeprodává.

cochee

Odpovím ti otázkou: Proč nemůžou nepodnikající osoby jít nakoupit do Makra? To je totéž z druhé strany. Tak to prostě je a basta fidli.