ElonMusk

Proč někteří uživatelé nahlašují otázky a odpovědi, jen proto, že s nimi nesouhlasí?

Jako např. mosoj a další.

Nejlepší odpověď
Vojta24

To je snad jasný, protože tu vládne anarchie a kdokoliv je zlatý si tu hraje na moderátora diskuse.

Je to jak v nedělní partii, jenom s tím rozdílem, že těch moderátorů už začíná být skoro víc než je běžných diskutérů (však brzy tu bude moderovat i Rokio, už se určitě těší)

Tady je špatně celý ten systém nahlašování a skrývání. Už tu kdysi někdo navrhoval celkem jednoduchý způsob jak to řešit. Stačilo by, aby nahlášení bylo potřeba více od různých uživatelů a ne jen jedno, teprve když by se shodlo více zlatých by se dotaz ihned schoval a ne když si usmyslí jen jeden.

Jenže říkat to můžeme jenom do vrby, ten kdo by tuhle změnu mohl zapracovat dělá, že neslyší.

Další odpovědi
annas

Zapomněl jste vložit odkaz na zdroj obrázku. I to je porušení nejen pravidel, ale autorského zákona.

https://pravo­propodnikatele­.cz/jak-se-branit-proti-kopirovani-webu-obrazku-textu/

--
Domníváte se, že otázku skryl ten či onen. Domněnka je vaše fikce, která často vede k urážkám.

Domněnka je přece tvrrzení, které není potvrzené, je to něco jako stavět vzdušné zámky.

Konečné rozhodnutí o smazání nahlášené otázky má admin. Myslím si, že tento je celkem tolerantní.

Anglické zdroje, na nichž je váš obrázek.

https://www.go­ogle.cz/search?tbs=sbi:AM­hZZiuJPH6iROaV0n1Z4Num_1­H5Q_1zrd7HOHN7Ej6I­Auh1gt9b2wVcvb­HyOHZ5X9ehgYr­wFkNObUvrRCh4T24kSt­f2hiS7OP2fwu3en4JVJlSspt­cLZnVh7JVTlTSlsF_1-Z7rexjJZKRRS99CYV­vkSNw9L9xd0kOu­Si0hlwpTxrzBCksA­Aor24fbCAVM8wpac­B3ximj8dhd8rx3SkU­X9XvBa5uNd4NBGf4lI9LA­G9XAg8EmvHSOZE4cno­IN7jG1S7rWL45_1KD1Xhpv6D­Fq2R-XW3Bi01TLLnfuK­Tec8XVIvwnlOP­mKRw3GYpnUYRCm4NwS48sBvH­pm7Sh6dwztiF_1L5fQ_10QLG-MMA&hl=cs

--
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&tbs­=simg:CAQSqAIJd-hlUF6hsEIanAI­LEKjU2AQaAghCDAs­QsIynCBpiCmAI­AxIokAeRB9Ma5BLU­GuUS5xLmEoQQ_1Qb5JN06ry­7tL8su9i_1gOt­w66jruOhowC3ET­zZNAbxl8Ipg_1c4f7EK7np­S6NYBwucLBCul­XXBcXMbjlS2taX­BWpVw8j8LlDII­AQMCxCOrv4IGgoK­CAgBEgTc-khhDAsQne3BCRqJA­QocCglnZW50bGVt­YW7apYj2AwsKCS9tLzA­xOXA1cQoYCgVod­W1hbtqliPYDCwoJ­L20vMGRndzlyChgKBWJvcmVk­2qWI9gMLCgkvbS8wMWo2bWoK­GgoHZ2VzdHVyZ­dqliPYDCwoJL20vMDI0NHgx­ChkKBnNsZWV2Zdqli­PYDCwoJL20vMDY­yNTgxDA&q=Mu%C­5%BE&tbm=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiSh7Kk54brA­hUosKQKHbdoDbIQ2A4o­AXoECBAQKQ&biw=1280&­bih=854

Drap

Protože něco porušují. Třeba tato otázka porušuje tím, že jmenuješ konkrétní osobu. Je tedy také na smazání, /tedy nahlášení/. Pokud někomu něco chceš, použij vnitřní poštu. Třeba si to přečte, pokud bude mít zájem.

triqma

Protože bůh je kaput a my jsme zůstali sami

Autista

Já se v tom nevyznam, ale nechápu proč mě skrývají i odpovědi

ElonMusk

Nejste v tom sám. Cenzurují tu co se dá.

Malvína

Lidi, co blbnete? Jako by na světě nebyly horší věci. ☹

jsemjá

Jsou to vyznavači kodexu. Ale toho svého.

mosoj

Mistři. Ještě jste za sebou ani nezavřeli dveře a již chcete dělat revoluci. Nejste první. Ti ale tady již nejsou na rozdíl od serveru. Takže, nic vás tady nedrží. Přijdou jiní, lepší, nebo horší.
Zatím jsem tady od vás nic zajímavého nezaznamenal.

anonym

Nikdo zde revoluci dělat nechce. Zase si to představuješ, jak potřebuješ a jak se ti to hodí. Web by měl pracovat na chybách a vést uživatele k zodpovědnému chování. Je to apel na efektivnější systém.

jsemjá

Souhlas s tebou.

jsemjá

Nech toho. Mi od tebe taky ne.

ElonMusk

Annas: Nemáte pravdu, nezapomněl jsem vložit odkaz na zdroj obrázku. Server pouze říká, že „Na Odpovědi.cz je možné nahrávat jen obrázky, které neporušují práva třetích osob.“ K vlastním fotografiím člověk nemusí uvádět zdroj.

Domníváte se, že jsem zapomněl vložit zdroj. Domněnka je vaše fikce, která často vede k urážkám.

Domněnka je přece tvrzení, které není potvrzené, je to něco jako stavět vzdušné zámky.

ivzez

Odkud byl ten obrázek? Můžete sem znovu dát odkaz?
Podívám se na to. (Otázku jsem neviděla.)

Drap

Neni to domněnka je to holý fakt. Podobných podvodníků jako ty tady bylo více , co se dušovali že jsou fotografie jejich a přitom je kradli. A kde je jim dnes konec?

annas

Já se nedomnívám, já obrázek nevidím. Proto by se mohlo stát, že někdo vaši otázku nahlásí.

Vy vkládáte obrázky do anglických zdrojů? Že jsou stejné v odkazu?

https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&tbs­=simg:CAQSqAIJd-hlUF6hsEIanAI­LEKjU2AQaAghCDAs­QsIynCBpiCmAI­AxIokAeRB9Ma5BLU­GuUS5xLmEoQQ_1Qb5JN06ry­7tL8su9i_1gOt­w66jruOhowC3ET­zZNAbxl8Ipg_1c4f7EK7np­S6NYBwucLBCul­XXBcXMbjlS2taX­BWpVw8j8LlDII­AQMCxCOrv4IGgoK­CAgBEgTc-khhDAsQne3BCRqJA­QocCglnZW50bGVt­YW7apYj2AwsKCS9tLzA­xOXA1cQoYCgVod­W1hbtqliPYDCwoJ­L20vMGRndzlyChgKBWJvcmVk­2qWI9gMLCgkvbS8wMWo2bWoK­GgoHZ2VzdHVyZ­dqliPYDCwoJL20vMDI0NHgx­ChkKBnNsZWV2Zdqli­PYDCwoJL20vMDY­yNTgxDA&q=Mu%C­5%BE&tbm=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiSh7Kk54brA­hUosKQKHbdoDbIQ2A4o­AXoECBAQKQ&biw=1280&­bih=854

--

https://www.go­ogle.cz/search?tbs=sbi:AM­hZZiuJPH6iROaV0n1Z4Num_1­H5Q_1zrd7HOHN7Ej6I­Auh1gt9b2wVcvb­HyOHZ5X9ehgYr­wFkNObUvrRCh4T24kSt­f2hiS7OP2fwu3en4JVJlSspt­cLZnVh7JVTlTSlsF_1-Z7rexjJZKRRS99CYV­vkSNw9L9xd0kOu­Si0hlwpTxrzBCksA­Aor24fbCAVM8wpac­B3ximj8dhd8rx3SkU­X9XvBa5uNd4NBGf4lI9LA­G9XAg8EmvHSOZE4cno­IN7jG1S7rWL45_1KD1Xhpv6D­Fq2R-XW3Bi01TLLnfuK­Tec8XVIvwnlOP­mKRw3GYpnUYRCm4NwS48sBvH­pm7Sh6dwztiF_1L5fQ_10QLG-MMA&hl=cs

ElonMusk

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Ul1V2_BmWJ4&t=31s

ElonMusk

Drap: Proč bych nejmenoval konkrétní osobu, pane Drap? 😁

Vojta24

… tak třeba nebyl on, jak to víš ? Chytil si ho do nějaké dedukční pasti ?

ElonMusk

Je to poměrně zřejmé. Samozřejmě je tu takových vícero. V každém případě se může ozvat a vyvrátit mé tvrzení.

Nicméně odpověď uživatele Drap je zcela lichá – veliká část otázek tu obsahuje zmínku o nějaké osobě. Stačí si do vyhledávače otázek napsat jméno nejaktivnějších uživatelů, a vyjede spousta otázek týkajících se přímo nich.

Pár příkladů:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/drap-v-tuto-chvili-zlatym-uzivatelem
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tak-uz-se-konecne-dozvime-co-tim-drap-myslel

Navíc uživatel Drap ani nechápe, že otázky na tomto serveru mají končit otazníkem: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tak-toto-je-tedy-mazec-ale-je-to-moc-pekny

annas

ElonMusk,

v minulosti se otazníky neřešily. V archivu můžete narazit na mnoho starších „neotázek“.

Později se tzv. „neotázky“ nahlašovaly kvůli chybějícímu otázníku. Admin otazník doplnil a otázku vrátil, ale neposunul ji.

Nebo otázky, které se opakovaly, admin rovněž smazal.

Proto „neotázky“ či chybné stylizace upravuje quentos a annas. Tím se „zachrání“ otázky, těch, kteří nevědí, že otázka končí otázníkem.

Ale bohužel, nepamatuji si dobu, kdy došlo k určitých změnách. Třeba ankety se nebodovaly a nebyly na první straně.

Žebříček byl podle počtu odpovědí. Později je admin zrušil a zavedl body jako motivaci, ale bohužel určitě to tak není.

Osobně jsem několikrát navrhovala, nejen sama, zrušit bodování, nebo zavést žebříček podle počtu odpovědí.

Vojta24

… ale ono je to nakonec jedno kdo co vymazal, problém je v tom, že tu možnost vůbec mají – dělají to proto, že můžou, simple as that – a tu možnost jim dal kdo ? No ten kdo to tu programoval a ten to má taky napravit. Buď tu pravomoc odebrat úplně, nebo ji odebírat selektivně těm, kteří ji zneužívají. A měl by to zneužívání hledat aktivněji a ne jenom až potom, co si někdo stěžoval.

anonym

Přesně, nemám nic proti tomu, aby zlatý uživatel měl pravomoc navíc. Ale pokud má právo, má i povinnost (zodpovědnost). Pokud zneužije svého práva (tedy smaže otázku, která není proti kodexu), dostane dočasný blok tohoto práva. Tím si 10× promyslí, zda toto smaže. Je třeba na to upozorňovat, ozvat se, že nesouhlasím se smazáním a žádam o odpovědnost daného uživatele = vysvětlení, proč takto učinil, protože jsem si s otázkou dal práci.

annas

Vojta24,

nikdo z uživatelů žádnou otázku ani odpověď nevymazal.

Jen ji skryl, maže jen admin. Ten otázku vrátí, nebo potvrdí smazání.

Mně třeba jednu otázku nahlásil, nepovažovala jsem ji za závadnou. Vložila jsem ji celkem 3×, vždy zmizela.

Admin ji vrátil. Takže už po prvním smazání jsem tušila, kdo to byl, své podezření jsem si nechala pro sebe.

Ale najdou se uživatelé, kteří své domněnky, třeba jen upozornění, neuznají nešetří urážkami

I to zde občas řeší admin, který jediný znám pravdu. ale bohužel, nikdo se za vulgární výrazy neomluví, byť jde jen o domněnky dotyčného …

ElonMusk

V každém případě je pěkně vidět, kteří jedinci v národě mají demograficky zakódované totalitní myšlení. Starší méně vzdělaná populace se dostane jen na české weby a český facebook, a podle toho ta diskuze taky vypadá.
Mladší a vzdělanější populace se dostane na reddit r/czech, stackexchange atd., a tam se takové fauly a excesy nedějí.

dudu

Probůh kde bereš tu odvahu /ne-li drzost/ tvrdit, že mladší populace je vzdělanější! Např. znalosti dnešních maturantů prokazatelně nedosahují úrovně běžné u maturit např. před padesáti léty. Rozdíl je pouze v tom, že někteří sice neovládají angličtinu, ale dodnes solidně zvládáme rusky a německy a navíc máme široké všeobecné teoretické i praktické znalosti.

ElonMusk

dudu: Pardon za nedorozumění – měl jsem na mysli mladší, jako jednu množinu, a vzdělanější (i starší vzdělané) jako množinu druhou. Nemyslel jsem to jako dvě kumulativní podmínky. Také výrazem „Starší méně vzdělaná populace“ nemyslím celou starší populaci, ale jen množinu méně vzdělaných vrstev. Nepsal jsem tak detailně, proto to vyznělo jako zobecnění všech.

Jinak souhlasím – také mám názor, že mladí lidé toho dnes v průměru umí méně, a výzkumy to, jak uvádíte, dokazují. Na druhou stranu „elity“ mládeže jsou dnes daleko vzdělanější než dříve. Jinými slovy se nůžky mezi bohatými x chudými, vzdělanými x nevzdělanými apod. stále více otvírají, rozšiřují, což je v kapitalismu nejspíš neodvratné.

annas

Myslíte, že dodržování pravidel je totalitní myšlení?

Je to anonymita, která ukazuje, jací lidé doopravdy jsou. Internet snese mnohem víc než papír.

Co může starší méně vzděláná populace umět?

Třeba vstřebat informace a uvědomit si, že je zbytečné se ptát, kdo co smazal, když nikdo z uživatelů mazat nemůže. --

Protože mladí vzdělaní jedinci na rozdíl starých ne méně vzdělaných chodí na cizí weby, není to, jak píše aforista jan Sobotka?

„Internet dal svobodu vyjadřovat
se k věcem veřejným i těm,
kdo by nebyli schopni napsat bez chyb
ani pár řádků do okresních novin.“

Knižní zdroj Aforismy pro ty, kdo si myslí,
že jim to myslí

mosoj

Proč sem tedy lezeš?

Vojta24

reddit a stack je teda opravdu jiná liga 🙂 Tam když se něco pokazí, myslím jako systémově a pokud nefungují správně všechny motivační a demotivační faktory tak tam kolem toho vývojáři lítají jako včeličky, aby to nejlíp do druhého dne optimalizovali, tady prostě nic a nic roky ani ťuk. ( Rokio přestaň s tím ťukáním, kazíš mi pointu 😁 )