bobrik

Proč musím mít další přístroj pro nové vysílání TV. I když v návodě píšou, že DVB-T2 má televize má?

V návodě SONY BRAVIA KDL-40W705C SMART (2015) píšou: Digitální pozemní DVT -T (MPEG-2/4) + nový DVB-T2 tuner. A přesto tato televize nebude hrát na nový příjem DVB-T2 i když má DVB-T2. Tomu nerozumím.

Nejlepší odpověď
Edison

Tato otázka tu je po několikáté. Ještě je důležité, aby TV podporovala kodek H.265.

Zdroj: https://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/forum/os­tatni/dvb-t2-kodek-h264-vs-h265-187374/?kotva=dvb-t2-kodek-h264-vs-h265-187383

Další odpovědi
Dochy

Jedna věc je tuner – ten zajistí schopnost naladit a příjímat signál a dekódovat z něj datový proud, druhá věc je schopnost dekódovat a zobrazovat obrazová data…
Je mnoho televizí které dokáží přijmout ten signál (DVB-T2) ale nedokáží zpracovat data ve formátu HEVC protože v době kdy byli uvedeny tento kodek třeba ještě ani neexistoval. Nevím zda je to případ této TV ale vzhledem k dotazu bych očekával že ano.