petka

Proč mi pračka žere barvu?

Dobrý den, je možné, aby mi pračka vyžírala barvu na některém oblečení? Oblečení bývá kvalitní, pračka mi to dříve nedělala (mám ji 2 roky) a prášek jsem neměnila. V čem může být problém?

Odpovědi
Luis85

Zalezi na jakou teplotu perete.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/odpo­ved/proc-mi-pracka-zere-barvu

Jivinho

Jde o teplotu, možná se něco „pokazilo“ v pračce.

Luciefie

Barva z oblečení mizí kvůli vysokým teplotám vody v pračce, a tak i když pereš třeba pořád na stejný program a teplotu, v pračce se mohlo porouchat topné zařízení, které ohřívá vodu..