marťa382

Proč mi kamarádka lže? Teda alespoň mám ten pocit…

Netýká se to jenom mě, mám ještě jednu kamarádku, která to vidí stejně…

Jde o to, že nedávno mi (nám) moje kamarádka začala líčit historku, která byla doslova neuvěřitelná. Nebudu tady přesně vysvětlovat, o co šlo. Jenom zlehka: Údajně se seznámila s jedním klukem (známe ho), který je trošičku slavný. A teď nám líčí, kde s ním byla, co dělali, co říkal atd. Nejdřív nám na tom nepřišlo nic až tak zvláštního, jenomže každý den se přidávaly další a další zážitky, které se zdály být čím dál nejasnější a občas si protiřečila. Např. z těch jejich ,,výletů a procházek´´, na který se i fotili, jsme neviděly jedinou fotku. V mobilu sice jeho fotky má, ale ty se dají stáhnout z internetu.

Taky nám ukazovala nějaké SMSky od něj, na tom bylo zvláštní to, že na to, že si s ním údajně píše, se tam vždycky ukázala jenom ta 1 SMSka (má ten dotykový mobil, kde se vám zobrazují celé konverzace).

Taky nám už několikrát slíbila, že nás seznámí, ale když už jsme něco měly naplánované, pokaždé do toho něco ,,vlezlo´´ nebo byl důvod, proč to nejde…

Taky nám to moc nesedí k její povaze. Je spíš taková tichá a stydlivá a teď najedou chodí s klukem (jí je 15 a jemu 21), který je navíc hokejistou jednoho většího města v ČR.

S kamarádkou jsem se shodly, že jí v žádném případě nechceme křivdit. Co když to tak opravdu je? A navíc ani nevíme, proč by to dělala. Jenom kvůli pozornosti? Aby byla zajímavá? Vždycky jsme ji měly za kamarádku, a proto se nám nechce věřit, že by nám takto lhala do očí.

Zatím se chováme normálně a nedáváme znát naše pochyby. Nemáme jistotu a navíc nechceme, aby se naštvala. Jenomže chceme zjistit, jak to je…
Co máme dělat?

Předem moc děkuji všem, kteří si přečetli tak dlouhý text a pokusili se nějak poradit. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus se na to podívat z druhé strany: nenápadná, v ničem nevynikající kamarádka by ráda viděla, že ji uznáváš a že je pro své okolí zajímavá. Sama nemá čím na sebe upoutat, tak si začne vysnívat realitu, která by třeba tebe zaujala. Do určité míry to sice je lež, ale na druhé straně jsou to takové pohádky, aby si udržela tvoji pozornost.
Nevykřikovala bych tu hned, že je to špatná kamarádka, nebo že to není kamarádka. Co ty víš, jak může být nešťastná. Třebna má jenom bujnou fantazii a potřebuje si o svých představách s někým pohovořit. Pokud si člověk něco potřebuje vymýšlet, tak není s realitou, ve které žije, spokojený. Takových lidí je hodně a zvlášť internet je jich plný.
Snažila bych se citlivě této kamarádky zeptat, jestli je všechno tak, jak mi to vykládá. Ujistila bych ji, že ji mám ráda a že mi klidně může říct pravdu. Že se nebudu zlobit ani v případě, že si něco přikrášlila. Neprobírej to, co se ti nezdá, s dalšími kamarádkami. Prober to přímo s tou, o kterou jde.
Buď opatrná a zbytečně rozhovor neodkládej.

Další odpovědi
www

Chce se chlubit, dělat zajímavější, úspěšnější, třeba také chce vyvolat závist ap.
Nic neobvyklého snad pro všechny věkové kategorie 😉 .
Jestli kecá, nebo ne, neřeš. Proč to dělá ví jen ona a samozřejmě neřekne 😁

Oliku141

Mně to jako lež připadá. Zažila sem to samý, řekni jí že si myslíš že lže, pošli jí tenhle text nebo jí ho zkráceně řekni.Pokud ti lže není to pravá kamarádka a pokud by se ještě urazila kvůli tomuhle tak to už vůbec neni kamarádka.
Doplňuji:
Nemusíš dávat na moje rady jsem taky jenom člověk a tvojí „kamarádku“ neznám.

NemamSlov

viem ako sa pravdepodobne citis mam kamarata, ktory si tiez vymysla bajky na dobru noc, na isty cas vznikol aj medzi nami konflikt lebo sa to uz nedalo pocuvat, ale nakonies to vsetko dobre dopadlo aj ked si stale vymysla, clovek ale na nom uz pozna ci klame alebo nie. Najlepsi sposob je ten, ze budes kamaratku pozorne posluchat. Vecsinou to byva tak ze klamar improvizuje miestami a proste sa nachyta sam na sebe. V tom v momente ako zascujes nieco co ti nesedi tak sa spytaj na to tej kamaratky a samozrejme ak bude nad tym dlhsie premyslat alebo zapierat ze to povedala je to klamstvo. Druha moznost je ze sa o tom porozpravas z oci do oci, mozno ma kamaratka nejaky problem a potrebuje pomoct. Klamstvo samozrejme vide vzdy navonok. Jedno ti ale poradim vzdy to ries s chladnou hlavou a neocudzuj ju ako som spominal mozno ma mejaky problem .

KatkatkaW

Z toho cos tu napsala pro mě vyplývá, že si to opravdu vymýšlí, to někdy takové tiché holky dělávají aby si získaly pozornost. Měly byste si to s ní vyříkat, na rovinu se jí zeptat jestli vám nelže, protože se vám to nezdá. I když se ale ukáže že si to všechno vymyslela, neměly byste to brát špatně a rozhádat se kvůli tomu.

Dochy

Jak jsem si přečetl popis: Je možné (a doufám, že ne) že má vážnější potíže. Setkal jsem se s něčím podobným a nevím jak byste se měli zachovat. Pokud se vám její chování nepovede vysvětlit, zkusil bych konzultaci v nějaké psychologické poradně, kde vám snad poradí co dál.