hofidancer

Jak říct kamarádce, že se s ní nechci dál kamarádit?

Tato otázka zní celkem jednoduše, ale u mě v životě hraje velkou roli. Mám kamarádku, se kterou, když se pohádáme, tak mi dělá naschvály, přebírá mi kamarádky apod.. Nevím co mám dělat, ale jsem si jistá, že se s ní bavit nechci, jenže nechci, aby mi dělala naschvály, protože mě to potom ničí

Původní stylizace
Jak říct kamarádce, že se s ní nechcete dál kamarádit?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ono to také celkem jednoduché je.

Napřed si musíš uvědomit, kdo je a kdo není kamarádka.
Dívka, která ti dělá popisované, kamarádkou NENÍ.
A „nekamarádce“ není ani co říct, já bych s ní nekomunikovala.

Tahle holka ti bude dělat naschvály, ať jí řekneš, co chceš.
I kdybys jí řekla, proč s ní odmítáš kamarádit, že je to kvůli
jejímu nevhodnému chování, nejspíš ji nepřiměješ, aby se
nad sebou zamyslela, nebo něco změnila.

Obecně platí:
S každým vždycky jednej na rovinu, přímo, prostě tak,
jak chceš, aby se lidé chovali k tobě.
Jednej přímo i s těmi, kteří se třeba chovají jinak.
(Ale u této dívky by to nejspíš bylo házení perel …)

_____

Ještě mne napadá:
Proč se hádáte? Kamarádky se totiž obvykle nehádají…

Další odpovědi
annas

Já vaši kamarádku neznám, takže jí klidně můžete říct, že se s ní nechci kamarádit.

Snad vy se s ní nechcete kamarádit. Jak jí to říct?

Na rovinu, bez všelijakých vytáček,. To, že vám bude dělat naschvály, nezměníte. Má radost, že vás „ničí“, jak píšete. O to jí jde.

Ignorovat, nevšímat si toho. Nebo odpovědět vtipně. To takoví jedinci nesnášejí. Určitě ji to přejde, když zjistí, že si z toho nic neděláte.

Přece není jediná. Nepíšete, o co jde, takže těžko říct. Když přebírá vaše „kamarádky“, tak to opravdové kamarádky nejsou, jinak by se nepřidaly na její stranu.

Slecna 007

Ahoj, asi jsi ještě hodně mladá, protože chování té holky (určitě ne kamarádky) je nevyspělé a chová se jak malá školačka.
Jak jí říci, že se s ní nechceš kamarádit? Jednoduše. Asi poběží za druhými a udělá to samé jako obvykle, ale to je asi normální síto, kterým propadnou ty, co si nezaslouží být tvé kámošky. Kdyby mi někdo řekl, že moje kámoška třeba sežrala koně, tak tomu jistě hned nebudu věřit. V tom je síla mého přátelství a nenechám se manipulovat.
Radu jak na ní nemám. Jen říkám, že kámošky, co se s tebou nebaví, protože jim ona něco nakukala, nestojí za fajfku tabáku.

majestic

„Nechci se s tebou dál kamarádit“.