Man 23

Proč mi chodí zvláštní sms a telefonáty ?

Taky Vám občas chodí zvláštní sms zprávy ? Nedávno mi přišla divná sms, že mám balík v balíkovně, přitom jsem si vůbec nic neobjednávál a chtělo to po mě osobní údaje. Dokonce mi přišla sms i ze zahraničí, že prý mám otevřít nějakou stc pay wallet a byl tam security code a něco arabsky. A i mi volali několikrát čísla z ciziny, třeba z Alžírska, Kuby atdl. Taky se Vám to děje ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pravděpodobně jste někde zadal svůj telefon – velmi časté jsou formuláře s „výhodnými investičními nabídkami“ na které vedou odkazy např. z facebooku. V první kroku jim nejde o nic jiné, než získat kontakty. Až v druhém volají nebo posílají SMS s nebezpečnými odkazy. Podezřelá zahraniční čísla nezvedat, případně blokovat, na nevyžádané SMS neragovat, především neotevírat odkazy, mazat.

Další odpovědi
Drap

Ne neděje. Pokud už něco takového přijde, tak hned mažu

Mravenec

Neděje. Cizí čísla nezvedám a na SMS nereaguji, takže jsem asi těžká oběť. Pokud už cizí číslo zvednu, většinou jsem velmi nepříjemný, pokud se jedná o pochybné nabídky.

Filip84

S tou poštou & balíkovnou je docela známý podvod, akorát teda na emailu, ne na telefonu. Prostě ti přijde email, lámanou češtinou, že si máš vyzvednout zásilku, ale před tím zaplatit, online, za tu zásilku. Je to lámanou češtinou, je tam směs zásilkovny a balíkovny, a ta částka je vždycky podezřelá, třeba „CZK 49.12“, nebývají to horentní sumy, a vždycky je to na haléř. Pošta o tom ví a pravidelně o tom informuje, a varuje své zákazníky, na svých stránkách.

Pokud Ti to chodí i SMSama, tak máš na 99% zavirovaný počítač, nebo hackli databasis České pošty i s telefonními čísly a zrovna tu část, kde bylo i to Tvoje.

Zahraniční čísla občas volají každému: Srí Lanka, a tak podobně. Taky, když to číslo naklepeš do Google, bývají na to zprávy od operátorů, i ČTU. Pokud je to tak moc, jak popisuješ, tak jak Ti napsal Pepa, nebo máš opravdu nepěkně zavirovaný počítač.

Porkman

Někdo vám může volat například proto, že jste někam zadali telefonní údaje.
Doporučuji nezvedat, může to být totiž i hacker!
Můžete si ho označit jako spam a bude zablokován

Darcy

třeba se vyhnout TopShopu,Delimanu, BonPrixu a pod.- těch se človek ani firma nezbaví a klientlist postupují očividne kde komu.. vždy když nějaká stará krůta od nás z práce objednávala věci z téhle firmy, nedalo se zbavit Newsletterů, hovorů a emailů od šmejdů. Krůta byla už dávno pryč, ale blbečci volali a psali pořád, bez ohledu na odhlášení. Když jim pak šéf napsal @ stížnost, tak najednou přestali, ale začali nám volat přesně jak říkáš Alžír, Irsko a ještě neco v Africe. Bůh ví komu předali klientlist…
Joo a v srpnu jsem prý zdědila přes 18mild. liber.. 🙈😂 stačilo poslať moje ID a IBAN..