Dav. D.

Proč mám účetní zůstatek 25,500 ale použít můžu jen 18,866?

Dobrý den,
Dnes mi na účet přišlo 25,500 Kč z jiného účtu, jelikož jsem si chtěl něco objednat přes internet, nicméně se mi těch 25, 500 ukázalo jen jako účetní zůstatek a reálně jsem mohl použít pouze 18,866, poslal jsem 18,800 zpět na původní účet, teď mi na úctě zbylo 66 Kč a nějakých 6700 Kč je jako účetní zůstatek a nemůžu ho poslat zpátky.

To jsem jako o ty peníze přišel nebo co se děje? Na účtu jsem nebyl v mínusu a žádné velké platby jsem v poslední době nedělal (nic co by se ani zdaleka přiblížilo 7000 Kč)

Jak to tedy je? Co se teď s penězi stane?

Nejlepší odpověď
Hlada

Některé banky rozlišují účetní a disponibilní zůstatek. Obě částky se po zaúčtování srovnají, zpravidla druhý den.

Další odpovědi
dubraro

Nemáte náhodou u vašeho účtu podmínku, že na něm musíte udržovat nějaký minimální zůstatek?

Dochy

To opravdu vypadá na blokaci pro nějakou větší platbu, nebo výběr. Pokud jsi určitě žádnou podobnou transakci nedělal, doporučuji kontaktovat Tvou banku a zeptat se. Nejlépe ihned.

Dav. D.

díky, snad se to tedy zítra přičte.

Minimální zůstátek nemáám

Pepa25

Můžu se zeptat, jak to dopadlo?