FlAsh_7

Proč má na sobě USB po vytažení z notebooku čáry?

Mám podobný problém jako tito lidé (odkazy) a nevím, proč se mi to stalo. Jak k tomuto problemu došlo a kolik by stála oprava toho USB v notebooku? (Viz moje poslední otázka) Hlavně mě však zajímá, jak k tomu došlo, k zařízením se chovám ohleduplně. Přinejhorším, jak se tomu říká? To USB dělá čáry i na dalších periferiích…​vyz​kou­šeno na staré nefunkční myšce.
Odkazy:

1.
https://www.de­ll.com/communi­ty/Latitude/De­ll-Latitude-7390-scratches-the-USB-flash-drive-connector/td-p/7328443

2.
https://amp.red­dit.com/r/thin­kpad/comments/6fa3lb/t4­70_usb_ports_le­ave_scratches_on_my_us­b_drives/

Odpovědi
elkon

Není to žádný problém, pouze pevněji stažené sevření flešky, aby nevypadla. Na funkci to nemá vliv.

Dochy

V konektoru jsou pružinové jazýčky, které by měli zajistit aby se konektory po spojení samovolně nerozpojily. Ten první obrázek – nejspíš došlo k nějakému páčení konektoru a proto jsou tam ty třísky. Ten druhý obrázek je OK, jen rovné čáry od zasouvání/vysou­vání. Zkrátka na kraji pružinky zůstala ostřejší hranka.