truthkamo

Proč lidem vadí „velký bratr“, když sami sdílejí na soc. sítích vše od polohy až po fotku večeře?

Proč lidem vadí „velký bratr“ když sami sdílejí na soc.sítích vše od polohy až po fotku večeře?

Nejlepší odpověď
Funna

Protože mají pocit, že když to tam dali sami, je to OK…velký bratr je podle nich něco, co je šmíruje bez jejich vědomí, ale přitom si vůbec neuvědomují, že toho na sebe na soc. sítích „vykvákají“ mnohem víc…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Když si otevřeš Google, nastavení a časovou osu, tak se ti tam zobrazí přesně ty údaje, které budou vědět i ti z hygieny. Nic víc, nic míň. To že novináři začali mluvit o jménech, prodavačích je prostě nesmysl.
O nic jiného nejde, než nemocnému připomenout kde kdy byl a jestli si vzpomene co tam dělal a s kým se setkal.
PS: Pokud na mobilu nesdílíš polohu, tak to nenajdeš.

Ametyst

Protože to má být jejich svobodné rozhodnutí a ne žádné šmírování jako za totality.

Edison

Ametyst… a samotný fakt, že k vypracování oné mapy, tedy ke zpracování pouhých lokačních anonymizovaných dat, nikoli osobních údajů, musí dotyčný dát souhlas? A že je spousta dalších dat a prostředků, které mohou takto být používány i bez vědomí, natož bez souhlasu?