JamesCZ

Proč, když v mikrovlnné troubě ohříváme jídlo na talíři, tak je většinou talíř horký, ale jídlo vlahé?

Díky všem.

Nejlepší odpověď
Hlada

To není obecné pravidlo. Záleží na tom, z jakého materiálu je talíř, jak pohlcuje mikrovlnné záření. Osobně mám opačnou zkušenost. Talíře z karlovarské keramičky jsou studené.

Další odpovědi
Drap

Jak píše Hlada. Kvalitní talíř se nezahřeje vůbec. Pouze bude přebírat teplo z ohřátého jídla.

Kepler

Také mě to překvapuje. Dokonce i talíř bez jakéhokoliv zdobení se zahřeje víc, než jídlo. Měl jsem za to, že ty mikrovlny zahřejí jen vodu, resp. hmotu s obsahem vody. Keramika v sobě vodu rozhodně nemá, nerozumím tomu.

Kelt

Talíř je horký, že ho neudržím v ruce, ale musím mít papírový ubrousek a jídlo je vlažné, že ho musím po pár soustech znovu ohřívat. Jídlo zakrývám krytem z plastu, talíř je keramický. Taky jsem ještě nepřišel na to, jak nejlépe ohřát jídlo v mikrovlnce.

tatanka

Profesionální mikrovlnky nám to v hotelu nedělaly.