Hufnágl

Proč jsou psi diskriminování vůči kočkám?

Ze zákona musí být psi čipování, kočky ovšem nemusí a přitom těch „die Huren“ je na vesnicích i ve městech na tisíce.
Pamatuji si na tabulky před vjezdem do obcí, kde bylo napsáno: Zákaz kontumace psů a koček *!

P.S. * Nepleťte si to z konzumací.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Tak oni obecně jsou psi oproti ostatním zvířatům privilegovaní. Například u většiny dopravců jsou jediní, kdo mohou nastupovat po svých na vodítku – všechna ostatní zvířata mohou být jen v uzavřené schráně s nepropustným dnem. A s tímto výsadním postavením souvisí i to, že se u psů pomocí čipu lépe sleduje očkování, lze pak řešit zatoulané a ztracené psy atd. V tom jsou dokonce psi napřed i před lidmi. Ale jednou budeme očipovaní všichni od lidí až po posledního potkana.

Další odpovědi
Ametyst

Když řidič přejede psa, musí to hlásit policii. Když přejede kočku, nic se neděje: po té ani pes neštěkne.:-)

EKSOT123

Kdyby zákonodárci shlédli tohle video, možná by uvažovali jinak. První ukázka je slavná, ale mě se nejvíc líbí ten třetí kolotoč (začíná v 57 sek.)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=K5LAKEuK­hrs

anonym

Plus, psi jsou považováni částečně i za hrozbu. Především pokud je jejich pán nezodpovědné hovado a agresivní, vyhladovělý a nijak nezajištěný pes přijde do kontaktu třeba s dítětem. Kdy si na posled četl o útoku kočky na člověka, po kterém skončil dotyčný se vzteklinou ve špitále nebo s potrhanou tkání na plastice ? Očkování a obecně zodpovědnost chovatele za zvíře se u psů z toho důvodu řeší přeci jen víc.

Mc Merkurion

… ženský měly dycinky privilegia … to čipování souvisí s očkováním proti vzteklině, a to se mi zdá, se koček netýká …