Layla

Proč jsou pracovní oděvy tak levné?

Proč jsou pracovní oděvy tak levné? Hledal jsme si na netu nějaké nové věci na sebe a nestačil jsem se divit u cen pracovních oděvu.

V normálním obchodě bych to oblečení kupoval 2× dráž. Ale čím to je? Není to prostě je ušito z horšího materiálu? Nebo že by celkově horší kvalita?

Třeba jsem si vybral tuto vestu http://www.eshop-pracovniodevy­.cz/pracovni-odevy/pracovni-vesta-denver/ (nechci dělat reklamu ale ať víte o jaké zboží se mi např jedná) – přijde mi, že materiál je ok. Tak co způsobuje tu nízkou cenu?
Doplňuji:
Nedivte se prosím, že je otázka napsaná v mužském rodě – manžel se chtěl na něco zeptat a nechtělo se mu zakládat účet kvůli jedné otázce.

Nejlepší odpověď
anonym

Neplatí se „drahá“ značka módního výrobce, reklama, provoz butiků
na lukrativních místech atd. Takové oděvy a obuv navíc nepodléhá módním vlnám a jejich výroba je spíše kvalitní a trvalejší z hlediska materiálu i doby. Pracovní oděvy se vyrábí mnohdy řadu let stejně a nezáleží na tom jestli se prodají okamžitě nebo jinou sezónu.
Módní hadříky jsou za pár měsíců neprodejné… a často i nenositelné z důvodů kvality. Někdo ale celý ten kolotoč musí zaplatit, bývá to často zákazník- snob.
Doplňuji:
Tím nechci vyvolat dojem, že by lidé měli chodit v pracovních oděvech, ale často takové oděvy vyhovují volnočasovým aktivitám víc než oděvy přímo k tomu vyráběné.

Další odpovědi
Pájo

Protože z toho zatím řada výrobců (dovozců) a hlavně prodejců nedělá vědu.

Materiály jsou samozřejmě někdy hrubější, kvalita šití může být horší (menší přesnost), ale dá se říci, že se rozdíly mezi zbožím v prodejně s pracovním oblečením a prodejem textilu v některých českých supermarketech naprosto smazal ;) …máte taky ten pocit?

iceT

Můj přítel sháněl pracovní obuv a monterky,v prodejně našel boty komisňáky za asi 900,monterky kalhoty a blůzou by stály asi 800.
V technickém bazaru koupil nové komisňáky a monterky s laclem a blůzou v zelené barvě za 500.

veselator1

Ono asi dost záleží kde nakupujete, ale mně třeba moc nepřijde, že by pracovní oděvy byly až tak levné. Před časem jsem sháněl právě nějaké pracovní oblečení do práce a dal jsem za něj podstatně víc, než jsem měl v plánu. Objednával jsem z https://www.ar­don.cz/c/309/pr­acovni-odevy Na druhou stranu s jejich pracovními pomůckami už mám zkušenosti a vím, že mi to nějakou dobu vydrží.

Michálek1245

Levnější, levnější. Jak co. Jasně, že velkoobchod oblečení z https://www.xfer­.cz/sluzby vám to prodá fakt za pár korun a je to dobře. Ale pak tu jsou obchody s oblečením jako Cerva, kde se za monterky dostanete klidně na dvojku. Nebo se zeptejte svářečů, jak levné jsou jejich pracovní oděvy. Pokud sháníte obyčejné pracovní tričko, tak určitě jo. Tam se dostanete na pár korun. Ale to hlavně tím, že se to neprodává pod značkou. 😉

Ivetak95

Ahojky, taky už dlouhou dobu nakupuji sobě i manželovi boty na stránce https://www.uvex-safety.cz/cs/, kde je mají opravdu kvalitní a člověk na tom opravdu ušetří. Navíc vypadají jako obyčejné boty a tak se dají vzít třeba i na procházku do lesa, nebo i do města. Já bych nekoukala po těch značkových věcech, stejně většinou za moc nestojí. Tak si klidně kupte něco, co je zařazené do pracovních, vždyť to budete vědět jenom vy.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

mazanekAla

Osobně si myslím, že hlavní příčinou rozdílů ceny je opravdu především značka, ale i designové zpracování oděvu. Můj partner si přál bundu, která by byla pěkná, ale opravdu voděodolná. Zkoumali jsme zkušenosti lidí v okolí a nakonec jsme vybrali bundu od profi-odevy.cz. Není zbytečně přeplácaná grafickými detaily a zbytečnostmi a i přesto je moc hezká, současně plně splňuje deklarované vlastnosti. A za cenu, za kterou bundu od módních návrhářů se stejnými vlastnostmi neseženete. Nakonec jsem si bundu v pracovních oděvech koupila i já a všem se líbí.

Chenda.

Ahoj. Myslím že pracovní oblečení je levné protože jeho výrobci nepotřebují tolik nákladů na marketing, na vypiplané prodejny v obchodních centrech a podobně. A tím více můžou investovat do kvality. Nedávno jsem kupoval pracovní polobotky. Vypadají nějak takhle https://www.trio-havel.cz/NextCa­tegory/cs-CZ/P413/polobotky a řeknu vám takový poměr kvalita/cena bych asi někde v obchoďáku jen tak nesehnal…