Pruzkumnik

Proč jsou poplatky za psa, ale za kočku či malé čínské prase ne? A k čemu vůbec poplatek slouží?

Má to být jako poplatek za úklid hromádek od nepoctivých pejskařů? Nevyjde z toho poplatku poctivej pejskař pak hůř? Platí stejně a ještě poctivě uklízí po psovi.

Nejlepší odpověď
cochee

Nevím, proč jsou, ale jsou příliš nízké. Zvedl bych je aspoň na desetinásobek.

Další odpovědi
Muffz

Poplatek je z velké části použit na úklid hromádek, ale i k údržbě veřejných výběhů pro psy. Sice člověk hromádky sebere a vyhodí do speciálního koše, ale někdo se o ty koše musí starat. Pytlíky něco stojí, objet autem a všechny vybrat něco stojí (musíš zaplatit zaměstnance, benzín a jiné náklady na auto), desinfekce něco stojí.

O žádnou diskriminaci se nejedná, jen si lidé neuvědomují, co všechno to pro město obnáší.

led

Slúži k diskriminácii chovateľov psov voči iným chovateľom zvierat, plazov, vtáctva, vodného živočíšstva, hmyzu a rastlín pestovaných a chovaných v spoločenstve ľudí. Ano poctivý psíčkar, ktorý čistí po svojom psovi, poctivo platí dane a vyživuje veterinárov svojou starostlivosťou o zdravie psa, naozaj na tom vychádza horšie. dokonca musí svojho miláčika venčiť na obojku, ale ruku na srdce videli ste niekedy papagája, alebo korytňačku na vodítku?
Psa a plody jeho činnosti je mimo bytov vo voľnom priestore, napríklad na trávnikoch, viac vidno ako zvyšky po strave iných domácich zvierat a živočíchov. A preto ostatní broja proti ním a zákonodarní poslanci idú cestou popularity a menšieho odporu a prijímajú zákony a vyhlášky len voči konkrétnej skupine ľudí – chovateľom psov.
O výške poplatku rozhodujú opäť nie občania, ale ich volení zástupci na magistrátoch a obciach…

aliendrone

Mno… jsem kočičák a pesany moc nemusím. Faktem je, že když nejvíc pospícháte např. na prac. schůzku, tak si do psího lejna šlápnete mnohem pravděpodobněji, než do kočičího, či od malého čínského prasete. ;) :D :D A to je fakt prekérní situace, protože jakž takž to otřít jde, ale smrad zůstává. :( :( :( (vozím kvůli tomu v autě náhradní boty)

Když mě to potká (cca 2×, 3× do roka), sakruju až se z toho červená zelená na semaforu. V ten okamžik mi jakékoliv poplatky za psa přijdou nedostatečně vysoké. Kdyby botičkáři (městská policie) napařili citelnější pokutu takovému lajdáckému majiteli psa, co po něm neuklidí (minimálně 20, 30tisíc), jistě by se disciplína zlepšila, ale… to by si páni zastupitelé proti sobě poštvali pejskaře – a to s jim nechce. A aby prozměnu nenaprudili ty ostatní, tak to řeší poplatkam. (vidíte lidi, my se staráme, pejskaři čištění chodíku platí) Ale neplatí (to čištění chodníků). Vybrané peníze „zmizí“ v rozpočtu na „důležitější“ věci (jako je třeba služební cesta starostky naTchajwan, aby se mohla poučit, jak to dělají jinde).
Vot děmokrácija!!! ;) :D :D

Víte jakou má výhodu nosit pohorky? Když šlápnete do lejna, tak JE CELÉ VAŠE!!! :D :D :D

plebs

Za Čínské prase nemůže být, poněvadž většina výrobků je z komunisticko-kapitalistické Číny a rudo-kapitalistu bychom si mohli rozhněvat na dlouhá léta a nikdy jinak. Hostinský mi napovidá, vždy za námi stojí rudá Čína

Mc Merkurion

… no, toť téma k zamyšlení, ale ještě by mne zajímalo, proč majitelka pražského krysaříka musí platit stejně, jako majitel Anglickýho mastifa, to je taky nespravedlivý … a jetš většinou bejvá, že za druhýho se platí víc, jak k tomu potom ten chudák přijde? …

jirkajirka

Obce , města platí odchyt toulavých psů a přispívají na psí ůtulky.očkování proti vzteklině.Aspoň u nás a okolních vesnicích.Haví­řov.Dostáváme igelitové sáčky na exrementy. Ještě kolik prasátek pobíhá po ulici? Chovné kočky má chovatel zavřené doma a venkovních také mnoho neni aspoň ne víc jak psu.Kdyby se poplatky neplatili Odchyt, ůtulky a škody by se plåtily z obecního,měs­tského rozpočtu

led

Ako prídu k tomu, tí poctiví, ktorí platia a vlastnými rukami zbierajú zbytky po svojich psoch a tí čo neplatia (možno raz za čas nejakú tu pokutu, ak nemajú známosti) a ani nečistia sa môžu smiať.
Muffz, máte pravdu je okolo toho veľa práce a peňazí, ale naozaj mi pripadá smiešne, že veľa sa útočí na psíčkarov, ale nikoho iného už niet?
Ozaj, aká je daň za leva, alebo iné exotické zviera, ktoré si novodobí zbohatlíci chovajú na svojich haciendach? Hovorí sa len o poplatku za psa.

ivzez

Exotická zvířata na haciendách „netrousí“ po obcích
a jejich majitelé neočekávají od obcí a ostatních obyvatel,
že za ně úklid uhradí.

Mc Merkurion

… voni pobíhající kočky uměj taky pěkně nakadit … naprostý souhlas …