Proč jsou kuličková pera Pilot tak drahá?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… teda nevím, ale pero za pajcku se ti zdá drahé (https://pilot­.heureka.cz/ku­lickova-pera/ ) ???

Další odpovědi
Edison

Kuličková, ale hlavně gelová pera pilot jsou jedny z nejlepšízh, ale rozhodně ne nejluxisnějších psacích potřeb, se kterými jsem se setkal. Ale dělají i vyšší třídy, edy luxusnější modely per. Jde jen o to si vybrat. Je z čeho a u nich si člověk opravdu vybere.

Dochy

Protože se i za tuto cenu dobře prodávají. A dobře se prodávají proto, že na rozdíl od spousty jiných píšou.

Drap

Platí se značka a kvalita.

Hufnágl

Já bych netvrdil že jsou drahá. Pokud chceš levnější, zajdi do vietnamské prodejny.

marci1

Pilot je největší japonský výrobce psacích potřeb se sídlem v Tokiu, vyrábí luxusní pera, papírenský sortiment a šperky. Společnost založil profesor Ryosuke Namiki, který začal vyrábět zlaté hroty per. Původní název společnosti je Namiki Manufacturing Company. V roce 1938 se společnost přejmenovala na Pilot Pen. V ruce 1964 představila pero Capless, plnicí pero bez víčka s vysouvacím hrotem. 🙂
http://www.pen­shop.cz/pilot/c-811/?PN=Price&Typ=23&SOR­T=Down

Dochy

Mc Merkurion
… teda nevím, ale pero za pajcku se ti zdá drahé…

Tak zas není čemu se divit. Pokud porovnáš s dalšími propiskami co jsou běžně v prodeji za 5–15 kč tak je pilot opravdu drahý. Že většina těch propisek za 8kč nepíše, nebo píše jen v obchodě na zkušební papírek, je věc druhá 😉

Od těch dob co jsem objevil Pilot jsem se zbavil spousty nervů s tím když se snažím něco podepsat a na papíře se objeví podpisu půlka…
Šedivým ale kvůli dalším záležitostem…
Kam mi tu propisku kluci zas zahrabali???
Kam mi tu propisku žena zas … uklidila???
Kde na ty propisky mám furt brát??? 😉