Avatar uživatele
Asker1144

Proč jsou ceny knih rozdílne v kamenných knihkupectvích a na eshopu ?

Proč jsou ceny knih v knihkupectví a na eshopu rozdílné ? Mám prosím dotaz. Proč jedna a ta samá kniha stojí v kamenném knihukupectví např. 399 kč a na eshopu stojí 319 kč ? Proč to tak je ? Proč, kdybych přišel do knihkupectví, vytáhl bych si tu knihu z regálu, tak bych na pokladně zaplatil plnou cenu (399 kč) ? Ale kdybych si doma tu knihu rezervoval v tom samém kamenném knihkupectví a koupil si ji přes eshop, tak by ta samá kniha v tom samém knihkupectví stála o 80 kč méně (319 kč). Proč to tak je, nechápu to. Děkuju moc za vaše odpovědi.

Zajímavá 0 před 400 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Osobní styk se zákazníkem je ceněn více, než stroj. Na prodejně se předpokládá strávený čas, péče o zákazníka, pomoc s výběrem, náklady na provoz celého obchodu, etc.

E-shop stojí provozně pár šušňů a nemusí se „obtěžovat“ se zákaznickým servisem.

A nebo může mít e-shop peníze z reklamy, což kompenzuje zákazníkovi slevou.

Upravil/a: Mravenec

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Asker1144

Mravenec: Děkuji vám moc za vaši odpověď. Určitě máte pravdu, že na prodejně se vám knihkupec věnuje, a to je další náklad, jenž se promítá do ceny, to chápu. Spíše mě zajímá tent model jednoho knihkupectví působícím v České republice, kde když si tu samou knihu ,,rezervujete" na prodejně, tak zaplatíte docela o dost míň peněz, než kdybyste tam přišli, vytáhli z regálu a zaplatili. To nechápu, že se vyplatí kamenným knihkupectvím tento způsob prodeje provozovat, přece kdyby neprovozovaly eshop, tak by mohly vydělag o podstatně více peněž, nechápu to, že je ta kniha třeba levnější i o 80 kč při osobním odběru v kamenném knihkupectví (takže tam stejně fyzicky do toho knihkupectví pro tu knihu musím zajít). Taky jsem si myslel, že ceny u knih co jsou vzadu vytištěné (ne u všech titulů) jsou zavazné, jelikož se o zisk z prodeje knihy dělí spisovatel, nakladatelství, tiskárny, knihkupectví. Tak to mi trochu zaráží a nechápu to, ale jinak vám moc děkuji za vaši odpověď.

Nový příspěvek