Proč je zakázáno převážet letadlem plynovou bombu na vaření?

Proč je zakázáno převážet letadlem plynovou bombu,kterou cestovatelé často používají na vaření na cestách? Může snad jen tak vybuchnout???

Nejlepší odpověď
anonym

Taková plynová bomba může být použita teroristy a proto je vyloučená z přepravy a docela je možné,že se tlak ve velké výšce v bombě mění a může zpusobit explozi.

Další odpovědi
Terryle

Do letadel obecně nesmí vysoce hořlavý věci – což takováhle bombička (teda její náplň) jednoznačně je. A jak říká Barkaban, možná by jí nemusely dělat dobře ani změny tlaku a teploty v zavazadlovým prostoru…