veronika36

Proč je více ceněno závěrečné vysvědčení než to pololetní?

Nechápu, opravdu nechápu, co je to za blbost. Stejně tak jako závěrečné i pololetní hodnotí pouze polovinu celého školního roku. Proč je tedy, dá se říci, zbytečné?

V otázce před úpravou

  • cenněno –

Nejlepší odpověď
Dochy

Ve fotbale taky nikoho nezajímá skóre v poločase…
(teda z historického pohledu… samozřejmě pro hráče to může být varování že by se třeba na druhou půlku konečně mohli vzbudit…)

Další odpovědi
Drap

Je to snadné. Po vydání celoročního vysvědčení je hotový celý ročník. Pokud by měl někdo v pololetí samé jedničky a závěrem roku nebyl klasifikován, tak je to stejné, jako kdyby ten půl rok vůbec neměl.

Hans51

Každopádně si neodpustím poznámku, že závěrečné je více ceněno (jedno N, nepřehánět se zdvojováním) 🙂

Dochy

A ještě jedna věc. „Stejně tak jako závěrečné i pololetní hodnotí pouze polovinu celého školního roku.“ Zde se mýlíš. Závěrečné je zkrátka skóre za celý rok. Proto také závěrečné, nikoli druhopololetní. Ale nevylučuje to dramatickou změnu… třeba z 5 na 1 – pokud se žák veškeré učivo doučí.