brumik

Proc je v soucastne dobe,kdy zijeme ve znacne znecistenem ovzdusi,koureni zvlaste nebezpecny zlozvyk.

Nejlepší odpověď
Damiana

Protože – právě kvůli tomu, co píšeš – jen naprostý hlupák ještě přispívá svou troškou do rakvičky…

Další odpovědi
Pájo

Ještě mi nedá, abych po mosojovi nedoplnil… Kouření se netýká jen poškozování zdraví samotného kuřáka! Pasivní kouření je pro nekuřáka ještě nebezpečnější. Jako pasivní kuřák nemáte mnohdy možnost volby se někam vzdálit, když kuřák zamoří cigaretovým kouřem v krátké chvíli desítky m3 okolního (společného) vzduchu. Zkuste se ohradit, že Vás jako rel. zdravého člověka svým kouřením omezuje! Vy budete ten, co se do něho naváží. Marná snaha. Jde o závislost se všemi znaky, které k závislosti patří.

mosoj

Illines: Problém je v tom že to kouření nikdo k životu nepotřebuje. Lze samozřejmě namítat že dříve lidé také lecos z novot nepotřebovali, ale o tom to zrovna v tomto případě není!

olm

narazis na problem,ze nebezbecne je hlavne znecistovani ovzdusi obecne – a mas pravdu
co se tyka koureni, kdyz prijdou zdravotni problemy,leckdo pochopi zakernost, zvlaste kdyz rychla pomoc neprichazi…

Illines

ano Damiana ma pravdu ,ze ten kdo huli,je bliz k smrti-ale zas naopak,kuraci neznecistuji ovzdusi tak radikalne,jak se ptas?Jen sousedum ci blizkym nekurakum,jses mozna na obtiz.A ted otazka?-co je skodlivejsi,ovzdusi jako takove,potraviny modifikovane,leky a jine treba ockovani?Kurak vetsinou zabiji(mozna sebe) ale ne populaci statu.

Richie

Ještě jedno doplnění mosoj a Páji. Kuřákům jako chlapům, se pak rodí více holek. Nevím jaký na to má vliv kouření partnerky ale když kouří partner, tak se páru z větší pravděpodobností narodí holka. Pak samozřejmě kouření ženy při těhotenství a kojení, přenáší závislost na nikotin na plod resp dítě a v neposlední řadě, to také ovlivňuje genom, tak že pak člověk nepředá svoji DNA tak kvalitní jako by byla, kdyby nekouřil.

Reezo

kouření škodlivé obecně není, škodlivé jsou ty látky, které obsahuje ten kouř, pro živý organizmus… pokud se budem bavit třeba o cigeretě, tak tady je obecně známo, že je to škodlivé, protože obsahuje rakovinotvorné látky, arsen a bůhví v čem to dál namáčejí. existují také produkty, které jsou zdraví prospěšné ( ale ty jsou málo známy) Tabákoví průmysl, těží ze slabostí lidí a využívá právě závislosti doplnit nikotin…