uccello

Proč jde do prodeje tolik vadných notebooků? To je při výrobě netestují sakra?

Minulý rok jsem kupoval notebook přítelkyni – vypálené pixely. Letos matce – pruhy na displeji a vadná baterie. Dělají si z nás výrobci prdel? Přece když něco chci začít prodávat, tak to pošlu alespoň na „zahoření“, abych to mohl včas stáhnout, kdyby se tam objevila nějaká závada. Už nemám nervy to pořád reklamovat.
Doplňuji:
Pro Aleshe: Lenovo: 15–16000,–

Nejlepší odpověď
beer

To je dnes zcela běžné téměř u všech výrobků.
Úmyslně obsahují tzv. ‚kurvítka‘, která způsobí po určité době závadu (většinou po záruce), zákazník si tedy musí koupit nové zboží..
U těch nejlevnějších pak můžeš očekávat cokoliv a kdykoliv i bez toho – proto jsou tak levné.

Další odpovědi
anonym

Buďto máš při výběru notesů mimořádně ´nešťastnou ruku´ a nebo si a-priori vybíráš problematické kusy (řady) – za poslední cca 3 – 4 měsíce mi rukama prošly tři nové notesy – bez jakéhokoli problému (nejsem prodejce, ale ´zákazník´).
Ale – běžné notesy se opravdu netestují a nezahořují, bylo by to drahé (případná reklamace je levnější).

Alesh

Jaké to byly značky/typy? V jaké cenové relaci?

odik

Lenovo za 15.000Kč je něco ala IdeaPad apod. – to nemá s pověstnou kvalitou IBM nic společnýho … u těhle notebooků je kvalita stejná jako cokoliv jinýho …

Chceš kvalitní notebook? Tak Lenovo ThinkPad T, X apod. Ale připrav si 30.000Kč a víc.

Ty levnější notebooky se dělej ve velkym a kdyby měli kontrolovat každej kus, tak se jim to nevyplatí. Udělají jen zběžnou kontrolu a zbytek si případně lidé vyreklamují. Navíc budeš se divit, ale třeba vadné pixely spousta lidí neřeší (u něktrejch značek ani nevyreklamuješ), na baterku je zase zkrácená záruka apod.

Když si koupíš levný boty, tak taky počítáš, že se ti rozpadnou … a když potřebuješ kvalitu a chceš minimalizovat problémy, tak si musíš připlatit …