Proč byl vyvinut PNG, když na většinu toho stačí GIF a navíc je datově menší?

Nejlepší odpověď
beer

Těch formátů je daleko víc.
Čím větší množství dat, tím je větší kvalita obrázku! Nemůžeš z malého množství dat udělat velký a kvalitní obrázek a často je to z různých důvodů potřeba, stejně tak jako je občas potřeba jen změnit formát – třeba jen proto, že server všechny formáty nepodporuje..

Další odpovědi
chudst

Budu brat ohled jen na webovky: PNG obsahuje daleko vice barev, jak jsem psal jiz vcera. Diky tomu dokazete daleko efektivneji treba neco vystinovat a diky tomu to vypada lepe.

Alesh

viz odkaz, případně mrkni wikipedii na oba formáty

Zdroj: http://www.ko­sek.cz/clanky/cw/png­.html