marťa382

Problém s restartováním počítače

Docela často se mi počítač z ničeho nic restartuje. Nevíte, čím by to mohlo být?

Nejlepší odpověď
pavluš

je docela možné,že se uvolnila grafická karta,je nutné ji vyndat opatrně-pozor na pojistku,ofouknout spoje a opatrně vložit zpět

Další odpovědi
bolak

Tak uvolněnou grafikou to rozhodně nebude :)) za to by to ale mohlo bejt buď špatnejma ovladačema, vadnejma paměťma, nefunkčním větrákem a nebo spoustou dalších věcí. Normálně by se ti měla zobrazit před restartem modrá obrazovka, kde je napsáno co způsobilo selhání systému. Pokud se ti nezobrazuje tak dej:

  • Start/nastave­ní/ovládací panely/systém záložku upřesnit.
  • Dole je „Spouštění a zotavení systému“ .
  • Klikni na tlačítko nastavení.
  • V části „Selhání systému“ je volba „Automaticky restartovat“.
  • To nesmí bejt zaškrtlý, pokud je, tak to odškrtni.

Nebo můžeš vyzkoušet tenhle program >
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/blu­escreenview/

Taky si zkus všimnout, kdy přesně se ti to restartuje, jestli třeba v tu dobu nespouštíš nějakej náročnej program, nebo jestli se to neděje při přehrávání streamového videa z internetu, to by mohlo hodně napovědět.

Vojtěch

Postupuj takto:

  1. Klikni pravou myší na „Počítač“ a vyber Vlastnosti
  2. Přejdi na záložku Upřesnit a v odílu „Spuštění a zotavení systému“ stiskni Nastavení
  3. Zruš zaškrtnutí „Automaticky restartovat“
  4. Stiskni tlačíko OK a opět OK

Až se ti počítač opět zrestartuje:

  1. Ve Windows existuje „Prohlížeč událostí“. Najdeš ho v nabídce Start->Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí. Otevři jej.
  2. Jdi do záložky Systém a najdi poslední chybu nebo skupinu chyb.
  3. Z popisu chyby lze zjistit co pád počítače způsobuje.

Takže až budeš mít popis, opět se zeptej. Nezapomeň uvést jaký operační systém používáš.

KdoSiOdJinud

Pro začátek bych zkusil vyčistit počítač od prachu, především notebooky chytají prach velice rychle a přehřívají se – sebeobrana notebooku je restart. (aby nevznikla myšlenka, že stolní pc nechytá prach, chytá také a jak pěkně :)