Rino5000

Problém s PC

Dobrý den
Chtěl jsem otevřít jeden soubor. Kliknul jsem na něj a tam bylo že si mám zvolit program ve kterym to mám otevřít. Nebyl tam program který jsem chtěl tak jsem dal „Procházet“ a vybral jsem 7 – Zip (To je něco jako WinRar). A pak se mi všechno změnilo na ikonu toho 7 – Zipu a když na něco kliknu tak se mi otevře ten 7 – Zip. Dal jsem obnovit systém a když se počítač zase zapnul tak mi to tam napsalo že obnovení systému se nepodařilo. Poraďte prosím, co mám dělat.
Doplňuji:
Pro Fun1k: Jenomže to co ty říkáš to nemůžu odškrnout protože to tam je šedivý.

Nejlepší odpověď
Fun1k

Když vybíráš, jakým způsobem chceš určitý soubor otevřít tímhle způsobem, tak tam dole máš defaultně zaškrtnuté něco jako „K otevření souborů tohoto typu vždy použít tento program“ a tys to nechal zašrktlé. To bude ten tvůj problém. :)
Doplňuji:
Tak to nevím, ještě jsem se s tímhle snad nesetkal.

Další odpovědi
MacChill

Klikni pravým tlačítkem, a vyber otevřít v programu tam si vybereš jakýkoli program a případně zaškrtneš k otevření souboru vždy použít tento program

chudst

A z jakeho duvodu to chcete zmenit? 7-ZIP je docela dobry program. Kazdopadne:

Pokud nefunguje skutecne prave tlacitko mysi na dany soubor/„Otevrit v programu“ – zaskrtnout tlacitko „otevirat vzdy“ a otevrit v programu jakem chcete (WinRAR, napriklad); pak otevrete samotny WinRAR, jdete do Nastaveni/Inte­grace – a vyberte si, jake soubory chcete asociovat. Pokud nepomuze ani tohle, pak odinstalujte 7-ZIP a opet otevrete WinRAR a v nem si pozadovanou asociaci nastavte. Ale 7-ZIP jsem mel nekolikrat a vzdy to bylo v pohode – jak instalace, tak odinstalace, tak asociace.

mosoj

Jo a pomohlo to ? Jakej program ten soubor vlastně potřeboval či co to bylo za typ souboru ? Vy jste přiřadil asociaci všech takovýchto souborů 7 – zip. 7 – zip nic neotevírá ale rozbaluje archivy ( adresáře) na soubory k otevření v příslušných programech.