netepe

Program 7-Zip

Na starším počítači (s Win Vista 32bit) jsem měla 7-Zip v nabídce po kliknutí na soubor pravým tlačítkem a mohla jsem jej rovnou rozbalit. Teď mám nový (Win 7 64 bit), ale po nainstalování programu se tahle možnost nenabízí a musím celý program otevírat a teprve v něm hledat, co chci rozbalit atd. Má s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Bedy

Revo Uninstaller a podobné rozhodně nepatří do rukou běžného uživatele. Funkce, které nabízí, využijí znalejší uživatelé, běžným bohatě dostačí odinstalátor, co je ve Windows (Start-Ovládací panely-Programy a funkce).
Před odinstalací zkuste normálně spustit 7-ZIP, kliknout na Nástroje-Možnosti-Asociovat 7-ZIP s (tam zaškrtejte vše). Pak ještě mrkněte vedle na záložku 7-ZIP, zda-li je tam zaškrtnuto „Integrovat 7-ZIP do kontextového menu“, případně pak i „Stupňovité kontextové menu“ (aby to bylo přehlednější).

Nepomůže-li to, odinstalujte 7-ZIP přes Start-Ovládací panely-programy a funkce.

Další odpovědi
anonym

Nyní jsem program zkoušel 7-Zip a šlo mi to v pohodě. Zkuste ten program odinstalovat nejlépe pomocí Revo Uninstaller a nainstalovat znova se zvýšenými oprávnění správce. Následně počítač restartujte.