dust8

Probíjí tělo ruční práce se zastřiženými drátky internetového síťového kabelu jeli připojen 2.koncem do zaplého switche?

Vysvětleno pojem ruční práce se zastřiženými drátky znamená část práce pokud se např. na poškozeném kabelu, který se zastřihne před poškozeným místem a v tom zástřihu se udělá nový konektor pomocí krimpování atd. na internetový síťový kabel.

Pokud ta ruční práce se zastřiženými drátky, které se musí ručně srovnat před vložením do konektoru před krimpováním kleštěmi na krimpovaní dává přes drátky zastřížené nějaké napětí do těla člověk, tak kolik toho do těla dostává dostává? Jaké napětí probíhá kabelem?

Osobně jsem to omylem nedávno dělal a žádnou pecku elektrikou jsem nepocítil, ani nějaké brnění, ale to neznamená, že tu nejsou rizika?

Nemůže kontakt s tím také poškodit, zkratovat port switche, či jej zničit nebo dokonce vyhodit elektriku v domě?

Odpovědi
elkon

Zkrat samozřejmě hrozí, ale úraz el. proudem ne, Je tam zanedbatelné napětí.

Funna

to bys byl borec, kdybys cca 3V cítil v prstech…znám lidi co tohle dělají s dráty pod napětím 230 V, tam už je to na průser, ale u datového kabelu to může dělat i malé děcko…

Dochy

U klasického ethernetu vcelku žádné nebezpečí nehrozí. Je tam velice malé napětí a vedení je od zařízení odděleno transformátorky.

Bacha u napájení po ethernetu (PoE), v některých systémech se používá tuším i 60V a to už je na hraně.

Funna: Jo, pracoval jsem i na 380 a těch 380 jsem (díky své bezmezné inteligenci) schytal na palce u rukou.
(Paní pro kterou jsme tu instalaci dělali pak při loučení ještě říká: Já se tak bála, to jsem ráda, že to nikoho z vás nekleplo)