Avatar uživatele
HZK

Pro kutily: Jak vyčistit zažloutlé spáry ve sprše?

Obklady(bílé ☹ ) už sou sice přes 10 let staré, ale i tak by jim Savo nemuselo prospět.
Možno použít něco z domácnosti? Četl jsem o kypřícím prášku, jedl sodě, pastě na zuby a octu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, johana 56 před 2964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Jen se Sava neboj. Nekombinuj ho ale s jinými prostředky (každý výrobce má takový prostředek) na čištění spár.
V některých je kyselina a Savo po styku s kyselinou uvolňuje chlór. Nicméně dlaždičkám to nevadí, ale tobě by se to nemuselo líbit.
Já mám obkladačky a dlažbu starou třicet let, používám koncentrované Savo a dlaždičkám nic není.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Sodu s octem můžeš vyzkoušet, nic tím nepokazíš. Na čistění spár je velice vhodný parní čistič. Vzhledem k tomu, že spáry jsou již deset let, nabízí se ještě jedno řešení, pokud by nešly zcela vyčistit. Spárovací hmotu ostrým nástrojem vyškrabat a přespárovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Kypřicí prášek, soda a pasta na zuby jsou nesmysly. Logiku a opodstatnění má jen ocet, ale není to nic moc. Savo je spíš na desinfekci, než na čištění úsad, ale nezaškodí. Mám výborné výsledky s Fixinelou, což je kyselý čisticí prostředek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Prášek na praní a drátěnka na nádobí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

není zač…

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Navštiv nějaký hobbymarket (Bau…, Obi apod.), v prodeji je tuba s barvou určenou přímo na dlaždicové spáry. Pokud jsou ty spáry napadeny plísní, tak nejprve to Savo, jak tady doporučují. Ta barva by sice plíseň překryla, ale zanedlouho by se plíseň opět objevila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

kypřící prášek,ocet používám úspěšně na čištění různých věcí,takže to co píše Kepler je úplně mimo.Ale co se týče těch spár- pokud by byly jen lehce znečištěné,tak kypřící prášek s horkou vodou nebo bělící zubní pasta nebo prášek na praní s horkou vodou-OK,ale pokud jsou ty spáry už dlouho zanedbané,tak to nepomůže,protože je to napadeno plísní a je to víc do hloubky.Jestli můžu poradit,tak kup Savo proti plísním s chlorem.Postříkej to ,nech to cca 20 min. působit,postříkej to znova a po pár minutách uvidíš,že to zesvětlalo.Pokud se rozhodneš odstranit ty plesnivějící spáry,tak je nezbytné nejdřív tu plísen odstranit tím Savem.Kdybys to odstarnoval rovnou,tak plísen bys nezničil,pouze by byla někde ve vzduchu (i když neviditelná,je to živý organismus !) a na nové spáry by padla za chvilku znova a navíc bys to dýchal.Čili zkrátím to-nejdřív to vyhub tím chlorovým Savem a až potom to něčím čisti nebo dej nové spáry.

před 2963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek