KristýnaN

Pro které nejmenší přirozené číslo je výrazx-2 to celé děleno 3 a plus pět,nezáporný? Děkuji,snad to rozluštíte :)

Nejlepší odpověď
chudst

Vypisu si rovnici+5 > 0; spocitam a vysledek je x > –13. Takze resenim je interval (-13; + nekonecno). (Pokud jsi na zakladce – interval znamena v tomto pripade cisla od –13 vyse; tedy: –13, –12, …, 0, 1, 2, 3, … az nekonecno). Je podminka, ze „x“ musi byt nejmensi prirozene cislo a nejmensi prirozene cislo je jednicka (nebo obcas byva uvedena nula). Takze by to mela byt jednicka, nebo se pletu?

Další odpovědi
Lenjička

První nezáporné číslo je nula, ale jinak souhlas s řešením 🙂

hippeace

pozor chudst tam ma chibičku
výsledek mi vyšel stejně (-13) ale pozor na interval ten se může použít jen v případě reálných čísel v případě prirozených se to zapisuje takto {-13,–12,–11,…}