Avatar uživatele
arygnoc

Pro koho je důchodová reforma výhodná?

(kromě státu)

není to podvod na plátcích – měnit podmínky za pochodu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, hanny 2, dědapetr, suaeda před 4644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

To není podvod,to je loupež za bílého dne.Už si vzali z peněz na důchody a nevrátili.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
casey

vyhodna je pouze pro stat, jinak by ji nedelal.
P.T. → vyhodna pro kazdeho, jako myslis i pro duchodce? a pro ty, kteri k duchodu smeruji? Co je na tom vyhodneho pro kazdeho, kdyz se postupne zvedne hranice pro odchod do duchodu tak, aby se ho polovina obyvatel nedozila (a kdyz ano, tak jen velmi kratce) a presto maji vsichni povinnost na nej platit.
Bud bude skodnej stat, nebo duchodci, tezko to spravne nastavit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Máš recht. Nejlepší bude všechno zastavit, to bude natotata, a pak se někdy uvidí, s čím kdo přijde. Ale na to je vždycky času dost. Hlavně nic neuspěchat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
P.T.

Tohle samozřejmě měnit jinak než za pochodu nejde. Podvod určitě ne. Financování důchodů se musí změnit podle demografického vývoje populace. Přišla už na to většina vyspělých států (včetně Slovenska). Jen u nás, jak vidno, nikdo nemyslí na blaho nás, ale na blaho své a každý se snaží přenechat důchodovou reformu „tomu dalšímu“ po volbách. Je to jedna z nepopulárních reforem, ale bez ní bude hůř.

Takže výhodná určitě pro každého, koho se týká (nemluvím o rentiérech všeho druhu). Jen musí být správně nastavena.
Doplňuji:
CASEY: Průměrný věk dožití se zvyšuje. Argument s nedožitím se vnímám jako individuální „heft“ každého z nás, aniž bychom ten pocit opravdu měli (pokud právě něvíš, že jsi vážně nemocný a nezbývá ti víc jak rok života). Takže tohle určitě není argument.

Dobrá,dejme tomu,že mám pocit,že se nedožiju a na důchod se chystat nebudu. A pak,až oslavím 70tý rok a půjdu do důchodu bez peněz… to bude na mašli, co?

Jak říkám,jde o to,jak bude reforma nastavená. Nevím jak to máte kdo pořešený, ale já spořím a investuju. V případě,že se nedožiju,zdědí to po mě rodina. Čili v případě,že se důchodu dožiju (a s tím počítám,pokud se mi nestane nějaká tragédie),budu relativně zajištěný. Když se nedožiju,bude mít z peněž užitek má rodina.

A toho má docílit i reforma. Pomoct zajistit občany finančně na penzi. A pokud pánové ministři,co tomu nerozumějí,pos­lechnou pana Rusnoka (šéf expertní skupiny na penze),pak bychom na tom měli být dobře.

Upravil/a: P.T.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lyn

PRO STÁT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anci

Výhledově pro nás všechny, smaozřejmě že musí být výhodná pro stát, pokud ale bude stát bohatší, vydělá na tom i běžný občan.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání