pizlicka

Příspěvky na bydlení, jak je to myšleno?

Od 1.července se hlásí počet osob v domácnosti nikoli podle trvalého pobytu, ale podle skutečného výskytu osob. Nerozumím, jak je to myšleno? Když přeci člověk půjde v červenci na úřad, vždy žádá zpětně za duben, květen, červen. Pokud se má počet osob hlásit od července, znamená to, že to platí o ty tři měsíce zpětně?Nebo od července znamená červenec,srpen září tento kvartál?Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle článku v odkazu by se už teď (v žádosti za II. kvartál)
měl uvést skutečný počet osob žijicích ve společné domácnosti.

Zdroj: https://social­nipolitika.eu/2020/06/od-cervence-se-zprisnuji-podminky-pro-priznani-prispevku-na-bydleni/