Přisolují kuchařky jídla ve školních jídelnách dle nějaké normy či podle svého vlastního pocitu? Možná to nesolí vůbec?

Samozřejmě se to netýká sladkých jídel, které jsou viditelně slazena např. práškovým cukrem u ovocných knedlíků, takže tam to není třeba.

Nejlepší odpověď
Drap

Solit nelze podle normy, každá sůl solí trochu jinak. Přisolují podle chuti. Ve školách a školkách se však solí málo.

Další odpovědi
dubraro

Za minulého režimu na to byla norma, vařilo se podle schválených předpisů. Dnes nevím.

klumprt

To je velice zajímavá otázka. Já jsem se z rodiny, kde se solilo hodně, přiženil do rodiny, kde se solí minimálně. Zatímco doma bych přisolil skoro všecko, co žena připraví (většinou se přemůžu, poněvadž vím, že moc soli tělu neprospívá), tak jídla v jídelně či v restauraci většinou solit nepotřebuju, ba někdy mi připadají přesolená. Ta otázka, kde je norma, mě taky dávno napadla.

Dochy

I sladká jídla se solí. Pokud uděláš rýžový nákyp bez soli, sežereš dvě lžíce a budeš mít dost. A nebudeš vědět proč…

da ny

V naší jídelně solily paní kuchařky někdy tak, že se polévka nebo omáčka nedala jíst … ;(