ptáč

Přísada do malt a betonu, dá se použít jako penetrace?

Chci penetrovat kameninu cca 50 let starou. Vím, že hloubková penetrace zpevní. Ale tam tu přísadu mám a vystačí. Možná pridám do penetrace žlicu cementu podle doporučeních. Spíš mě zajímá Co to udělá s podkladem.

Odpovědi
mosoj

Na kameninu nepotřebuješ hloubkovou penetraci. Tam stačí normální penetrace neboť kamenina nesaje. Jako penetraci použij český Sokrat ( akrylátová suspenze) je nejlevnější a stejně je to na jedno brdo a liší se to jenom cenou. Jestli se ti do toho chce přidat cement nic tím nezkazíš. Spíš je důležité tu penetraci přidat i do toho druhého co na tu kameninu přijde.
pokud to bude obklad tak použij flexibilní lepidlo, ale klidně trochu té penetrace také můžeš přidat.

ptáč

No, dobrá, šlo jen o zpevnění milimetru zvětralého matrošu a zároveň přechodového můstku. Lepidlo na obklady je Mapei, předražená značka snad to neodmrzne. Děkuji.