NatalieG

Přírodní kámen na čelní zeď domu?

Ráda bych se zeptala, zda někdo má zkušenosti s přírodním kamenem na čelní zeď domu, rádi bychom si zlepšili exteriér domu a rozhodujeme se, jestli koupit přírodní kámen a udělat si to svépomoci nebo bude levnější to modelovat metodou Decopierre například zde: http://ekosain­.cz/sluzby/de­copierre ? Pokud máte někdo zkušenosti budu ráda když se vyjádříte, zajímá mě jak cena, tak praktičnost, odolnost apod.
Děkuji

Nejlepší odpověď
orestez

Myslíte umělý kámen jako obklad soklu domu, nebo celé fasády? Kámen je těžký. Tak v době zateplování by to mohlo strhnout zateplení dolů až na zem. Čelní zeď. Není důvod z domu dělat štípaný lom.

Zvolte lehčí materiály. Otázka neobsahuje důležitý kompas. Na jihozápadě fasád vznikají plísně a řasy. Hrozí u vodorovně rýhovaných silikonových omítek. To riziko by se zvýšilo u zvlášť hrubého povrchu. Tam by s ohledem na místo, kde dům stojí, usazoval se prach (město, silnice) a vytvářel pro ně živnou půdu.
Přírodní kámen na spodní čelní zeď nevadí.
Tam bych to srovnal se stejně špatným řešením Alfadekor.

  • nasákavost a nemožnost odpaření vody.
  • vznik plynových puchýřů vlivem žáru slunce.

Přírodní kámen na čelní zeď.
Tento kámen je drahá záležitost a bude pak vaším nápadem, jak s tímto odpadem naložíte při další nutné rekonstrukci. Možná se samo bude vzít v úvahu akumulační schopnost zdiva, nebude uvnitř vznikat vlhkost, pokud budou uvnitř obklady? A tak podobně.

Pokud byste se chystali zateplovat vatou. Hmoždinky od Fišera s kovovým trnem a s rozšiřujícím talířkem. Armovací síť se dává 2×. 1. na 1. lepidlo, poté se kotví hmoždinkami. Přes perlinku. Po druhé se natahuje s novou vrstvou lepidla pro zateplovací systémy (eColor, Mamut, Weber) druhá vrstva armovací mřížky.
To je pro extrémně zatěžované fasády, které musí unést třeba několik palet cihlových obkladů.
Vemte prosím v úvahu, kolik tun může vážit 1 EU paleta kamene.

Vyzdili byste tak vlastně 2 vedle sebe stojící zdi. Jedna z cihel, druhá z kamení.
Domnívám se že umělý kámen určený na obložení domu, soklu bude menší hmotností.
Jednotlivé části takového obkladu mají STEJNÉ rozměry, co se týká vodorovné instalace – spáry.
Umělé

  • rohové – pravoúhlé

Po nalepení, instalaci na stěnu impregnovat proti vodě.

  • jaké jsou rozměry přírodního kamene?

Jsou přesné?

  • bude nutné obětovat čas a finance na spárování?
  • Spárovací malty jsou drahé kvůli zajištění stejného odstínu barev jednotného pigmentu v rámci objednávky, který pak utváří dojem z celku.

Jestli nejde o reklamu na ekosajn, tak modelovat můžete cokoliv z polystyrenu. Akorát že kdysi se zateplovalo 5 cm, dnes i 20.

S tím polystyrenem by se dalo modelovat. Stačí k tomu na hotové obložení přiložit hliníkovou váhu zafixovanou hřebíky a vybrušovat hrubým smirkem přilepeným na dřevěné hladítko.

Další odpovědi
pentoda

Podívejte se na toto: https://www.fle­xibilniobklady-jihlava.cz/fasada
Já mám výbornou zkušenost s: https://www.sta­vebni-specialka.cz/ob­klady-solid

grafik

Dobrý den, já jsem si to dělal sám a obklady jsem koupil zde: https://dumka­menu.cz , nad moje očekávání to nebylo ani tak drahé. Výsledek vypadá super, škoda že nemůžu přiložit fotku. Odolnost je parádní, rula je mrazuvzdorná a nešpiní se nečistotou ani na ní rostou houby a plísně. Pán mi poradil sevším co jsem potřeboval.

Zdroj: https://dumka­menu.cz

PetraLehka

Příspěvek smazán administrátorem.