zjentek

Připraví nás, drobné pěstitele, toto počasí o úrodu?

Neměly už by bejt venku v hlíně okurky, nebo tak?
A zatím chčije a chčije, teplota max. 3°C…
Je pozdě, nebo je ještě naděje?
A co ty stromy? Kdo a kdy to opyluje? A půjde to opylovat, když ty květy srazil déšť a sních?

Nejlepší odpověď
Drap

Zelenina vyroste, bude o něco později. Horší je to s ovocem. Meruňka byla právě v květu a pomrzlo to. Obdobně to vypadá s třešní a višní. Hrušky zatím vypadají tak na půl, jabloně ještě úplně nerozkvetly. Uvidíme jak to dopadne. Hlavně je taky zima a to co kvete nemá co opylovat.

Další odpovědi
gecco

Ovoce – jak kde…
Někde je pro letošek po úrodě, jinde se dohromady nic neděje…
Pokud jde o okurky a další zeleninu – neděje se vůbec nic, max. drobné zpoždění (např. zmrznutí rajčat ve Španělsku bylo daleko horší).
😉
Koukej se na svět optimisticky…
😉

Klaproth

Jedna meruňka mi v květu zmrzla. Další 4 rostou o pár metrů jinde a ty vypadají zatím v pohodě. Obě třešně jsou kaput, jabloně a hrušeň vypadají, že to zvládly. Zelenina bude v pohodě, jenom bude později, o to se nebojím.

dudu

Ta nedávná mrazivá noc přijít nemusela, ale na druhé straně už třeba takto mají splněno ledoví muži. Jinak si myslím, že není třeba propadat panice, to se počasí jen vrátilo k tradičnímu vývoji. Pamatuje na to i pranostika „studený máj, ve stodole ráj“. Od neděle se údajně oteplí, takže včeličky aj. opylování ještě zvládnou.

Emefej

Na ústecku nám pomrzly broskvoně a meruňky, ostatní ovoce snad přežilo. Soused má zahradu o 10 m výš a nezmrzlo mu nic.O zeleninu se nebojím.

johana 56

Některé druhy ovocných stromů budou mít letos opět bohužel smůlu.

Zelenina trochu opožděná, ale bude. Okurky se sejí na Marka 25.4.), při chladném počasí je semínkám lépe v kelímcích, při předklíčení není problém vysadit v květnu, v červenci konzumovat a zavařovat .

Počasí se zatím poručit nedá a příroda oplácí způsob, jakým se k ní chová lidstvo celkově. Ale na druhou stranu… jak by nám bylo, kdyby nás posadili holým pozadím do studené, polozmrzlé hlíny…?

bolak

Okurky by stejně jenom kořenily. Země bude nasáklá vodou a nakonec bude úroda možná ještě větší než loni, uvidíš.

A těch hub! Už teď mi roste na noze žampión, a to je teprve duben!!

bolak

Emefej: Jo, to jsou ty nový levitující záhonky z hornbachu, o tom jsem slyšel.

ájijáji jupijupijé