anci

Příplatek zaměstnavateli na zaměstnance ?

Zdravím ,
nevíte o jaký příplatek či dotaci se jedná, když stát přidá zaměstnavateli peníze na zaměstnance? Respektive, stát zaměstnavateli proplatí zaměstnancovo sociální a zdravotní pojištění. Jedná se o firmu ve Středočeském kraji. Vím že se ptám jako trouba, ale bohužel více nevím a potřebuji tento příspěvek nějak pojmenovat abych věděla, u které státní instituce se mám více nformovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Tyto dotace na pracovní místa uděluje UP. Informujte se tam, protože každý úřad to má jinak nastavené.
Někteeré to dávají na zaměstnance z řad nezaměstnaných a evidovaných na UP

Další odpovědi
pusinka50

Stejně tak se to týká i invalidních důchodců a lidem se zdravotním postižením s kartičkou ZP/ZTP, těm všem stát platí sociální i zdravotní pojištění