Dark_rose

Přijde někdy doba, kdy muži uznají ženy jako silné osoby?

Setkala jsem se s tímto problémem při hledání práce. Muži si myslí, že ženy se na stavby nehodí a nic těžkého neunesou. Co na to říkáte?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nejde o to, co si muži myslí, ale o to, jakou zátěž ženám dovolují pracovně právní předpisy.

Další odpovědi
Psychotic

Pokud myslíte fyzicky silné osoby, pak se odvažuji tvrdit, že ne, protože ženy jsou, co se síly horních končetin týče, značně znevýhodněny. Nicméně protože pro práci na stavbě nemusíte být Hercules, takže nevidím důvod ženy odmítat.

Pokud myslíte silné osobnosti, tak bych řekl, že do značné míry muži ženy uznávají už teď. Mladší generace určitě.

V obou případech by ovšem rozhodně pomohlo, kdyby se feministky nedožadovaly různých zvýhodnění a kvót pro ženy, protože tím otevírají cestu spekulacím, že se na svá místa nedostaly férově, nýbrž protekcí ze strany státu. Pro skutečně schopné a silné ženy to musí být frustrující.

Králičí Žena

Přijde mi to jako diskriminace toho, že ženy jsou od přírody trochu slabší.
Nic si s tím nedělejte- Dark_rose. Psichycky silný člověk je silnější, než fyzicky silný.
Pokud máte silnou psichyku, hledejte práce jako třeba sekretářka nebo tak něco.
Ale taky si myslím, že v některých fabrikách jsou na ženy úplně ODPORNÍ!
Takže, je jasno, ne???

šulínek :)

Žena jsou silné osoby, ale jde o to, kolik kg ta žena zvládne, protože i podle pracovní předpisů může žena zvedat jen poloviční zátěže než muž, což mi přijde fér vůči ženám, protože kdyby ženy tahaly, co muži, nejen, že by to plnokrát nedaly, někdy by se mohlo stát, že by byly silnější jak muži!!!! :D (ne, to je jen taková nadsázka) :)

zjentek

Doufám, že brzy.

Mc Merkurion

Emefej … je rovnoprávnost,nic nesmí být těžší než 25kg (viz pytle s cementem), aby to ženský mohli unést a na toto se nemohli odvolávat … přesto jsou povolání,kde ženský nesmí pracovat,například u bejků (neplést si s volama,ty jsou v parlamentu) …

zzzzz

Žena může nosit jen 15kg.

Mc Merkurion

máš pravdu „Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného
břemene přenášeného ženou při občasném zvedání a přenášení je 20 kg,
při častém zvedání a přenášení 15 kg“ >>> dvě můžou 25kg unést,protota změna na půl z 50kg

zzzzz

Emefej to je na palec, ale už máš vyčerpáno:-(

gecco

Já dal nominaci – to mi ještě ´vyšlo´…
😉