Lorgins

Při svatebním obřadu, říká jako první své „ano“ muž nebo žena?

Nejlepší odpověď
marci1

Nejprve muž, potom žena.

Další odpovědi
bolak

aby si to nerozmyslel..
Doplňuji:
pardon, já si blbě přečet otázku, ty ses ptala kdo a já odpovídal proč

led

Z novomanželov, ten/tá, koho sa oddávajúci pýta. Ten druhý/á by vtedy mal/a mlčať a len sa tíško diviť.
Čo keď sa oddávajúci pomýli, budete sa napriek tomu držať pravidiel etikety, najpr muž, potom žena? Aj takýto omyl sa už stal a nie raz.