Lů18

Musím při přihlášení na ZPMVČR jako OBZP mít doklad o ukončení? Nebo stačí potvrzení o studiu?

Budu se hlásit na zdravotní pojišťovnu jako OBZP (tudíž si budu sama platit zdrvotní pojištění). Rok jsem byla na pomaturitním studium CJ, kam jsem nastoupila tentýž rok, co jsem odmaturovala. Ale nemám doklad o ukončení, pouze potvrzení o studiu (školní rok 2015/2016). Myslíte, že bude stačit pouze potvrzení o studiu, nebo je nutné mít doklad o ukončení?
Díky za pomoc

Odpovědi
da ny

Příliš Vašemu dotazu nerozumím…
Potvrzení o pomaturitním studiu za školní rok 2015/2016 platilo do června 2016 maximálně do srpna 2016. dokládala jste ho na ZP v září 2015.
Domnívám se, že Z pojištění jste měla hradit od září 2016, pokud jste studiun nedokončila a chybí doklad o řádném ukončení (směrodatné je datum).
Pokud Vám škola vystaví potvrzení k poslednímu dnu Vašeho studia (odlišné od 8/2016), bude akceptovat ZP tento termín. Od následujícího dne hradíte ZP sama.pokud se za Vás nepřihlásí k úhradě zaměstnavatel.

Je tedy možné, že již máte několik měsíců dluh u ZP.

ivzez

Domnívám se, že by potvrzení o studiu mohlo stačit, ale JŠ by
Vám měla na požádání vystavit i potvrzení o absolvování kur­zu.

Ovšem nejsem si jista, jestli se na pomaturitní jazykové studium váží prázdniny,
obzvláště v případě, že jste je úspěšně neukončila (nesložila státní zkoušku)…

Pokud ne (a nenastoupila jste mezitím nikam do práce), dlužíte
zdravotní pojištění + penále pravděpodobně už od července 2016.