Pájo

Přežijí klasické střední školy rok 2030?

nebo ne/věříte, že bude tak výrazný přechod k jiným způsobům výuky – virtuální výuka, internetové academie ap.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

tak já bych se spíše ptal na rok 2012 :)

Ale vážně, podle mě časem výuka přejde do „samouky“, kdy budeme muset skládat pouze testy. Vysoké školy už tak prakticky fungují tak proč by nemohli střední školy. Bude to levnější a jen pro ty co opravdu chtějí…

Další odpovědi
baghira

Myslím, že „fyzická“ docházka do školy má svůj význam, vychovává ke kázni a odpovědnosti, takže ze středních škol podle mě nezmizí minimálně do konce století. Vysoké školy to je něco jiného, studenti už mají víc odpovědnosti, proto mohou dostat víc svobody.

lexx

Pokud se teda nenaplní katastrofická vize 21.12.2012 tak běžná docházka do školy asi skončí a výuka bude probíhat přes PC, monitor a síť, do školy jen na konzultace či zkoušky. Šetří se čas, peníze na dopravu a tak. Již dnes kde – kdo podniká z bytu – dříve nemyslitelé. Mně se to sice nelíbí, preferuji zaměstnání ve firmě a teamovou práci ale co naděláte.