Viv

Přestavba kotle na tuhá paliva. Jaký je ideální hořák?

Máte zkušenosti v této oblasti? Děkuji

Odpovědi
Drap

Na co ho chceš přestavět ? Na plyn, naftu, nebo na mazut ?

gaja

takový ten hořák s dvojím spalováním...­......spálí všechno od dřeva, briket, pelet až po staré oblečení, koše s odpadky aj. a hlavně nesmrdí a z komína nejde dým.
Viděla jsem to i krmit i použitýma pneumatikama :(( ..........přijde mi to jako dobrý univerzální hořák.

honza19hk

otázka je na jaké palivo. A pozor na komín, ne každý komín lze použít na jiný druh paliva.,např pro kapalná a plynná paliva musí být komín vyvložkován. atd…

klob1

A k tomu i přestavba komínu, že? Protože dnes komíny jsou vždy určené jen pro určitý provoz. Teď jsou plastové komíny, pokud nebude se topit pevnými palivy, místo 5 let zaručuji záruku 10let na montáž. Je to díky kvalitě výrobce a osvědčení. Komín se musí revidovat každý rok, jen si neumím představit, jak někdo mění každý rok ten komín.
Nejlépe je nejlepší nyní komín od Českého výrobce Almeva tedy on je Švýcarský v kooperaci, ale vyrábí to Češi, takže není s díly žádný problém, hlavně to mají vymakané o proti ostatní výrobcům vlastní zkušenost. Výrobci kotlů sice dávají komíny, ale bohužel i s tím je spojené to, že nejsou vymakané.
Třeba rozdíl je kvality toho plastu a odolnost, pak trojtěsnění ve spojích. Hlavně už počítají s normami na další roky, takže v budoucnu nejí problém. Další věc, je, že mají super servis, který je bezplatný. Další je skutečná bezpečnost a prvky. Další je, že každý rok se musí dělat revize, takže revizní technik dělá díru na sondy. Tady nemusí nic navrtávat a lepit!
Tak k tomu kotli. Dřevo, uhlí je jiný rošt, i když dnes už jsou universální. Záleží jaký kotel konkrétně a jaký výrobce. Také je důležité, jaký je u toho ve skutečnu i servis. Někteří výrobci dávají bezplatný servis až mnoho let. Což je výhoda, něco se porouchá a přijede docela rychle servis a neplatí se nic. A oprava je pak o rychlosti i.
Hořák? Takže plyn, olej a pod? Pozor tedy, aby se nezměnili podmínky nasávaného vzduchu a hlavně i odtah spalin přes komín!!! A hlavně revize s ověřením toho technika, že skutečně je i oprávněný provézt tu revizi konkrétně tomu kotli a komínu! Ne každý to může dnes provézt.

Já mám kotel upravený téměř na vše a co hlavně i komín, který umí udělat své. newjlépe kombinace a nebýt závislý člověk jen na jednom. pak mám i eko kotel, který nepotřebuje mnoho na spalování, blízko se vyrobí medium, které pak se mění na teplo v něm. Získávám to z okolí právě. Ale testuji zatím úspěchem. už jezdí na to motorka auto, tak teď ještě,aby celý dům a bude vystaráno od všeho.

novaky

právě probíhá pragotherm. na veletrhu jistě najdeš správnou odpověď i na tak nejasnou otázku